Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 12:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat: Re: pytanie o regulamin
PostNapisane: środa, 5 września 2007, 23:05 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 20:08
Posty: 6923
newada napisał(a):
Witam wszystkich starych wyjadaczy :!:
Na tym forum jestem po raz pierwszy i w ogóle dołączyłem do 1/4 jako zawodnik dopiero od Torunia - debiut mój był z Porsche Boxster S świeżo zakupiony bez żadnych przeróbek i modernizacji ( seryjny ), startuję w klasie Street RWD zajmując tam 6 miejsce z wynikiem ET 13,902. - Tyle o sobie jako przedstawienie się .
Mam pytanko odnośnie regulaminu , czy mogę startować z odkrytym dachem - nigdzie nie znalazłem o tym wzmianki ( mają być zamknięte szyby i kask na głowie ), nadmienię tylko że po finałach na wolnej godzinie właśnie z odkrytym dachem poprawiłem swoje ET do 13,708 , a dolałem paliwo uzupełniłem powietrze w kołach i załadowałem swoje bambetle do bagażnika. :shock:
Pozdrawiam Mirek


witaj :D
twoje auto jest przystosowane do jazdy z odkrytym dachem po ulicach dlatego nie widzę przeszkód byś tak startował ale zapytaj o to sędziów technicznych na BK
co do klas drag to moje zdanie jest takie jakie jest ale uszanujemy wolę większości jeżeli będzie inna, mamy na rozważania całą jesień więc każdy się wypowie

_________________
http://www.apispower.pl

9,93 ET (N2O 1-5), Biała Podlaska 12.06.2005
9,45 ET (bez N2O), Krems 13.09.2008
S4 - coś jakby kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: środa, 5 września 2007, 23:21 
Offline

Dołączył: czwartek, 22 marca 2007, 10:30
Posty: 92
w sumie to kazde auto jest przystosowane do jazdy po ulicy z otwarta szybą .... a jednak ma byc zamknięta :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 6 września 2007, 09:23 
Offline

Dołączył: sobota, 31 lipca 2004, 21:46
Posty: 223
Lokalizacja: sto-licznaja
Fajnie... że sobie piszemy o regulaminie zaczynamy dyskutowac ale... w dalszym ciągu nie widze odpowiedzi na moje pytanie :(
Dyskusja poszła sprytnie(?!) w innym kierunku a odpowiedzi brak :evil:
Może przypomne..." to śedziowe w pierwszej kolejności powinni wykryć niedopuszczalne zmiany w konstrukcji pojazdu, tym bardziej tak widoczne i zareagować... " jeśli sie myle to jaki sens mają badania techniczne?
To że w 2008r. będzie zmianaodnośnie takich przeróbek to zupełnie inna kwestja i nie usprawiedliwia takich zmian w tym sezonie...

Jeśli ktoś twierdzi że wyciągnięcie 190-200ps z 2.2 8V w wolnossącym silniku to mały nakład finansowy... to ja nie mam wiecej pytań... podniesienie mocy o ponad 65% jest kosztowne i wymaga sporego nakładu pracy, mało kto chce to robić wszystkie firmy tuningowe wolą "dłubnąć " jakieś turbo niż "bawić" sie z wolnossącym...

_________________
Profi+ miło być ograniczone do 6-cio paków...
No dobra jak nie to podniście pojemność w mini... Najszybszy wolnossący"czteropak2.0 8V" RWD 1/4=14.4sek
wstaje na żesach czasem na uszach... ;-))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 6 września 2007, 09:27 
Offline

Dołączył: sobota, 31 lipca 2004, 21:46
Posty: 223
Lokalizacja: sto-licznaja
Jeszcze jedno pytanko...
Jakim "cudem" w Toruniu Profi+ ma punkty?

Startowało 3-ch zawodników a do punktów potrzeba czterech...
Paweł Kowalski owszem był.. ale nie wystartował w żadnej eliminacji wiec czemu został policzony? ale niech sie wypowie zainteresowany... 8)

_________________
Profi+ miło być ograniczone do 6-cio paków...
No dobra jak nie to podniście pojemność w mini... Najszybszy wolnossący"czteropak2.0 8V" RWD 1/4=14.4sek
wstaje na żesach czasem na uszach... ;-))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 6 września 2007, 09:31 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 20:08
Posty: 6923
czarownik czy Ty codziennie wstajesz rano lewą nogą, nie startujesz to się nie spinaj,
na zawodach obowiązuje system protestów, są sędziowie z PZM itd., wyluzuj człowieku jeżeli ktoś dostał punkty tzn że PZM je przyznał, zadzwoń sobie do PZM, redaktor wyborczej czy jak ;)

_________________
http://www.apispower.pl

9,93 ET (N2O 1-5), Biała Podlaska 12.06.2005
9,45 ET (bez N2O), Krems 13.09.2008
S4 - coś jakby kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 6 września 2007, 10:24 
Offline

Dołączył: czwartek, 10 czerwca 2004, 03:57
Posty: 1583
My nie przeprowadzamy BADANIA TECHNICZNEGO!!!! tylko Badanie KONTROLNE, w celu sprawdzenia zgodnosci podanych dokumentow ze stanem faktycznym, uprawnien kierowcy, etc. Mamy prawo do gruntownego przebadania pojazdu po wplynieciu protestu, oraz reagowac na razace odstepstwa od regulaminu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 6 września 2007, 14:14 
Offline

Dołączył: piątek, 30 czerwca 2006, 10:12
Posty: 62
Judge_Dread napisał(a):
My nie przeprowadzamy BADANIA TECHNICZNEGO!!!! tylko Badanie KONTROLNE


A czy badanie kontrolne nie powinno również sprawdzać czy samochód chociaż w stopniu podstawowym spełnia regulamin ustanowiony bądź co bądź przez was.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 6 września 2007, 16:14 
Offline

Dołączył: piątek, 30 czerwca 2006, 12:37
Posty: 374
Lokalizacja: Dragstrip
Bart_H napisał(a):
Judge_Dread napisał(a):
My nie przeprowadzamy BADANIA TECHNICZNEGO!!!! tylko Badanie KONTROLNE


A czy badanie kontrolne nie powinno również sprawdzać czy samochód chociaż w stopniu podstawowym spełnia regulamin ustanowiony bądź co bądź przez was.


kontrolne to chyba tylko dokumenty a techniczne to powinni przeprowadzać sędziowie techniczni PZM, choć także uważam ze ci kontrolni także mogli by looknąć na zgodność z regulaminem

pzdr

_________________
nr startowy 12 - 2007r. - Street FWD
nr startowy 41 - 2010r. - Street FWD
nr startowy 18 - 2012 - Drag RWD - 13,205 ET Bemowo
Chevy Camaro Z28 Iroc-Z 6,3L V8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 6 września 2007, 17:35 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 20:08
Posty: 6923
auto ma być zgodne z regulaminem i tego ma pilnować zawodnik, my nie policja
jeżeli jest jakiś ewidentny/widoczny błąd w konstrukcji auta to wtedy nie przejdzie badania kontrolnego
jeżeli komuś z zawodników się wydaje, że jakieś auto nie jest zgodne z regulaminem to składa protest i sędziowie z PZM decydują
w tym sezonie nie było z tym problemów bo regulamin w klasach drag jest bardzo liberalny i taki powinien pozostać
PZM i SSS ma równy wpływ na regulamin, zawsze dążymy do porozumienia z zawodnikami przed wysłaniem go do PZM, nie zawsze to się udaje ale i tak nie przeszkadza to w rozwoju 1/4 mili

_________________
http://www.apispower.pl

9,93 ET (N2O 1-5), Biała Podlaska 12.06.2005
9,45 ET (bez N2O), Krems 13.09.2008
S4 - coś jakby kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 6 września 2007, 18:59 
Offline

Dołączył: sobota, 31 lipca 2004, 21:46
Posty: 223
Lokalizacja: sto-licznaja
OZ napisał(a):
czarownik czy Ty codziennie wstajesz rano lewą nogą, nie startujesz to się nie spinaj,
na zawodach obowiązuje system protestów, są sędziowie z PZM itd., wyluzuj człowieku ...


Lewą nogą... prawą ręką... co to ma do rzeczy jak wsatałem... może na rzęsach... 8) tego typu odpowiedzi mogą świadczyć(świadczą) o .. no włąśnie oczym.
Ja nie mam nr. tel do GKSS PZM... wiec pytam Was, w końcu jesteś cie organizatorami większosci imprez.

Jestem na luzie... zwieracze tylko mocno trzymam... :D :D :D

_________________
Profi+ miło być ograniczone do 6-cio paków...
No dobra jak nie to podniście pojemność w mini... Najszybszy wolnossący"czteropak2.0 8V" RWD 1/4=14.4sek
wstaje na żesach czasem na uszach... ;-))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 8 września 2007, 01:13 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 20:08
Posty: 6923
Ula napisał(a):
Mam pytanie, czy mogę wystartować na Bemowie w klasie Street RWD Covette mojego męża jeśli on startuje na tych samych zawodach w klasie Profi+ ?
Samochód ten sam, ale kierowcy inni i inne opony.
Wiem że w regulaminie jest zapis który zabrania tego, ale czy jest szansa wystartować za zgodą sędziów, organizatora?
W Toruniu startowałam i nawiązałam równą walkę z mocniejszymi autami i super się bawiłam. :D
Mamy z mężem jedno auto do zabawy w wyścigi i w domu jest wojna kto pojedzie. :wink:
Chciała bym tak samo się bawić na Bemowie, ale jeśli się nie da to auto pojedzie tylko w klasie Drag na slickach z Grzeniem za kierownicą. :(


Sorki Ula ale wg mnie nie ma takiej możliwości. O ile pkt 10.8 można przeskoczyć gdyby Grzenio zgłosił się tylko do klasy Drag Outlaw a Ty do Street (choć przepis ten w domyśle dotyczył tylko klas Drag) o tyle przepis dotyczący klas Street likwiduje całkowicie taką możliwość: pkt 9.A.a).10. Zakaz startu jednym samochodem w klasie Street i Drag
Wiem, że to dla Was trudna decyzja bo oboje się tym pasjonujecie i czasy są podobne ale niestety może jechać tylko jedna osoba.
Jest połowiczne rozwiązanie: niech jedna osoba jedzie w treningach przed zawodami a druga w zawodach 8)

_________________
http://www.apispower.pl

9,93 ET (N2O 1-5), Biała Podlaska 12.06.2005
9,45 ET (bez N2O), Krems 13.09.2008
S4 - coś jakby kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 8 września 2007, 17:49 
Offline

Dołączył: piątek, 30 czerwca 2006, 10:12
Posty: 62
OZ napisał(a):
Jest połowiczne rozwiązanie: niech jedna osoba jedzie w treningach przed zawodami a druga w zawodach 8)


jedźcie oboje w treningach i kto zrobi lepszy czas ten startuje :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 8 września 2007, 18:21 
Offline

Dołączył: środa, 5 września 2007, 17:00
Posty: 2
Bart_H napisał(a):
OZ napisał(a):
Jest połowiczne rozwiązanie: niech jedna osoba jedzie w treningach przed zawodami a druga w zawodach 8)


jedźcie oboje w treningach i kto zrobi lepszy czas ten startuje :D


Dobry pomysł :D , Grzesio pojedzie teraz jego kolej.
Ja pojadę w próbnych przejazdach ,zobaczę jaka jest różnica na slikach ile poprawie czas, a morze zrobię lepszy od niego :D , najważniejsze jest to by mieć frajdę z jazdy i się dobrze bawić. :lol:

_________________
Best ET 13.37


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron