Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 19:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2011, 22:27 
Offline

Dołączył: niedziela, 19 czerwca 2011, 22:13
Posty: 2
cockin napisał(a):
Zgadzam sie z tymi opiniami. Jak dla mnie tak wielkie stowarzyszenie jak sss nie popisalo sie.
http://www.tvs.pl/35531,wyscigi_na_cwie ... nowcu.html
Nie wiem gdzie bylo wieksze niebezpieczenstwo... Moim zdaniem dzis w Sosnowcu niz na tej prostej podkreslam prostej drodze w Katowicach w materiale wideo.
Pozdrawiam


Pokazany artykuł jest idealnym dowodem na to, iż wszystko można przedstawić w takim świetle jak się chce.
Co do zawodów to było fajnie choć pogoda płatała figle.
Tor nie był zły ale końcówka już za ćwiartką była w delikatnym łuku i tam na mokrej nawierzchni mogło być różnie.
Kolega, który jeździł tym czarnym porschakiem mocno się zastanawiał czy odkręcać na maxa jeśli tor byłby mokry. Mówił, że kończy ćwiartkę mając chyba 206km/h więc na śliskim łuku nawet takie autko może zarzucić.
Wydaje mi się, że frekwencja też nie za bardzo dopisała.
Typowych monsterów nie było zbyt wiele i już praktycznie po kwalifikacjach było jasne kto zbierze nagrody.

Co do reportażu i nielegalnych wyścigów. Chciałbym poprosić o wypowiedź OZ'a by napisał ile pieniędzy kosztuje zabezpieczenie takich zawodów czyli pogotowie, straż i policja i ile czasu trzeba poświęcić by to wszystko pochwytać?
Z pewnością nie jest to łatwe.
Potem taka głupia tv jak TVS i inni mądrzy policjanci, którzy niby są zainteresowani by pomóc w organizacji mogą się wypowiedzieć. Każdy z nich niby mądry i chętny do częstszych organizacji tego typu imprez ale z pewnością mało, który z nich wie ile czasu,kasy i poświęcenia to kosztuje.

_________________
330d Shadow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2011, 23:19 
Offline

Dołączył: środa, 2 czerwca 2010, 14:25
Posty: 2
Sam tor nie był najgorszy, ale to co było za nim to tragedia. Łuk łukiem, ale nierówności były straszne dla motocykli, przy ponad 200km/h miotało na wszystkie strony, widać że nikt nie przemyślał tego pod kątem motocykli. Mam nadzieję, że to były pierwsze i ostatnie zawody w Sosnowcu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2011, 23:30 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 20:08
Posty: 6923
1/4 w warunkach sosnowca okazała się trudna, warunki pogodowe też były zmienne
niestety miasto nie dało nam lepszej ulicy a 3go maja nie była doskonała ale jednak jakaś była i każdy kierowca mógł wypróbować 1/4 w warunkach niedoskonałych (nierówności) i ciasnych

na drifcie ludzie bawili się super, niesamowita runda SDC, istna seria super pojedynków w parach

ps. tvs? czy to ta stacja której odmówiliśmy współpracy bo dali nam chorą cenowo ofertę na reklamę i z niej zrezygnowaliśmy wybierając TVP3, nie oglądałam tvs ale ich informacje/komentarze z pewnością są prawdziwe :lol: ;)

ogólnie spoko, czasami trzeba spróbować czegoś trudnego i niebezpiecznego, może ponieśliśmy zbyt wysokie koszty organizacji 1/4 mili ale jest ryzyko, jest zabawa :) :wink:

_________________
http://www.apispower.pl

9,93 ET (N2O 1-5), Biała Podlaska 12.06.2005
9,45 ET (bez N2O), Krems 13.09.2008
S4 - coś jakby kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 00:05 
Offline

Dołączył: czwartek, 15 maja 2008, 12:37
Posty: 4
Siemka
Nie wiem jak bylo na drifcie, ale opisze troche 1/4 mili.

Miejscowka niestety nie byla udana za sprawa asfaltu. Samochody cofaly sie do tylu spod choinki.
Do organizacji startow samochodow idzie tez miec zastrzezenia, gdyz na poczatku mialy jezdzic grupy po 20aut a byl lekki bajzel. Stojac na koncu czekalismy, a gdy sie ruszylismy to panowie kazali zjechac na prawy pas i czekac jak skoncza Ci co juz zaczeli. Zrobila sie godzina 13:00 i spadl deszcz. Ciezko bylo powalczyc z trakcja na starcie, ale asfalt przesychal i bylo coraz szybciej, niestety przejechalismy po 3-4 razy, gdyz wybila 15:30 i koniec kwali...
2 kolegom udalo sie dostac do finalow, na szybko przygotowywalismy auta, gdy podjechalismy pod start to okazalo sie, ze jest niebezpiecznie i finaly odwolane...Bylo to ogloszone moze z 5-10min wczesniej. Po rozmowie z organizatorami, gdyz wiecej zawodnikow chcialo jezdzic finaly, odezwalo sie 2 panow. Kolega w jasno-zoltej koszulce, chyba z jakiejs klasy RWD i pan z golfa 2 diesel, ze jest niebezpiecznie, ze 1 juz auto ma na lawecie itp. No panowie przepraszamy a wczesniej jak popadalo i musielismy probowac walczyc z mokra nawierzchniato bylo bezpiecznie??Nie wiem, ale jak dla mnie nie jestescie FAIR zawodnikami!!!
Specjalnie poszlismy popatrzec i panowie stali na pudle odpowiednio 1 i 2 miejsce w swoich klasach...nie wiem obawiali sie konkurencji czy co...

Ogolnie to mam mieszane uczucia co do tej imprezy, choc nigdy wczesniej nie mialem zastrzezen do SSS. Niech ekipa przemysli jak puszczac zawodnikow, by bylo bardziej sprawiedliwie np. klasami po 2 przejazdy czy cos :wink:
No i w przyszlym roku pomyslcie o miejscowce na Slasku... moze uda sie wrocic na Kamien :wink:
Pozdroooo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 05:16 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: wtorek, 7 sierpnia 2007, 21:37
Posty: 545
Lokalizacja: Wołomin
b16a1 napisał(a):
Samochody cofaly sie do tylu spod choinki.

Skoro cofały się do tyłu, to nie mogło być dobrze :>

_________________
Masz problemy ze snem? Problemy z kręgosłupem?
http://www.star-medico.com
506994427


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 06:01 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 29 października 2007, 12:30
Posty: 45
Lokalizacja: SD
Dzięki za imprezę !
Wielki szacunek za to, że Wam się udało ją zorganizować w takim miejscu

_________________
Mitsubishi Colt - 472 KM/495 Nm
Built by myself, tuned by Compsport

Sponsorowany przez Mishimoto !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 09:38 
Offline

Dołączył: czwartek, 1 lipca 2004, 23:48
Posty: 37
Jak na te warunki było fajnie - kto miał głowę na karku przeżył ;)

OZ - ja mam tylko jedną prośbę odnośnie osoby puszczającej auta na starcie - tak mu się śpieszyło że nie był chłop w stanie popatrzeć na zawodników i potwierdzić ich gotowość do startu - nie dałem rady nawet odpalić LC a na choince było już zielone.
Wystarczą na takie coś 2-3 sekundy i każdy będzie zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 10:21 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 29 października 2007, 12:30
Posty: 45
Lokalizacja: SD
Kiedy można się spodziewać oficjalnych wyników ?

_________________
Mitsubishi Colt - 472 KM/495 Nm
Built by myself, tuned by Compsport

Sponsorowany przez Mishimoto !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 10:30 
Offline

Dołączył: sobota, 18 czerwca 2011, 10:51
Posty: 3
Simon napisał(a):
Jak na te warunki było fajnie - kto miał głowę na karku przeżył ;)

OZ - ja mam tylko jedną prośbę odnośnie osoby puszczającej auta na starcie - tak mu się śpieszyło że nie był chłop w stanie popatrzeć na zawodników i potwierdzić ich gotowość do startu - nie dałem rady nawet odpalić LC a na choince było już zielone.
Wystarczą na takie coś 2-3 sekundy i każdy będzie zadowolony.



Zgadzam się nie dość że trudno było opanować auto by stało w miejscu to jeszcze jak już się udało zielone zapalało się po kolejnych 2 sek że w 2 przejazdach nawet nie zdążyłem podnieść obrotów :(

Co do organizacji od razu walnę bo kurtka .. mieliśmy być na 7 (nawet email był by być wcześniej) rano byłem jako pierwszy ale oczywiście znak z informacją o wjeździe dla zawodników nie był potrzebny :? ... tylko zakaz i płot :?: ... staliśmy jak te pizz i pytaliśmy sie gdzie ten wjazd a o godzinie 6:50 jak już dojechaliśmy kilkoma samo do organizatorów okazało się że mamy sie wrócić bo tam ktoś się zjawi .. kolejka już się robiła sami przestawiliśmy znaki zakazu i wjechaliśmy ..

Chylę czoła przed organizatorami ale jeżeli żądacie od nas abyśmy byli wcześniej to sami musicie być na miejscu ;)

Pozdrawiam Misiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 10:50 
Offline

Dołączył: wtorek, 15 września 2009, 13:26
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Jeśli będziecie kiedykolwiek organizować rundę uliczną to trzeba jednak znaleźć miejsce z dłuższą prostą. Bez podtlenku miałem na mecie prędkość 235kmh i bez problemu łamałem się w lewy zakręt za metą. Przy prędkości 250kmh z podtlenkiem okazało się, że za każdym razem przy hamowaniu ląduje na prawym pasie...

Jeśli jest taka możliwość to zorganizujcie jakąś porządną miotłe i postarajcie się odgarnąć troche piachu przy starcie na kolejnych zawodach :)

_________________
#1 King of Moto 2010 #2 King of Moto 2011
#1 Moto Plus 2010 #2 Moto Plus 2011
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 11:20 
Offline

Dołączył: sobota, 18 czerwca 2011, 10:06
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Dzieki za zawody, w sumie było fajnie. Na pogode nie mielismy wpływu, ale tez nie było tak, ze jak w połowie dnia spadł deszcz to się juz nie dało nic zwojowac. Ja np. najlepszy czas przejazdy zrobiłem w ostatnim przejeździe kwalifikacyjnym tuz przed 15:30.

Co do finałów to (od razu napisze, ze załapałem się na pudło) uwazam, ze ich odwołanie nie było najszcześliwszym posunięciem. Przez cały dzień było różnie, trasa cały czas ta sama i wszyscy wiedzieli jaka jest, nie ma co pisac, ale akurat na czas finałów wszystko wyschło i moim zdaniem bezproblemowo dało się je rozegrać. To, ze niektórzy nie chcieli katowac swoich aut na tym jakże nierównym i niebezpiecznym torze a po odwołaniu finałów jeździli jednak przejazdy wolne i wtedy im nic nie przeszkadzało przemilczę....

b16a1 o tym, ze finały się moga nie odbyć i prawdopodobnie tak będzie było wiadomo mniej więcej od 16tej czyli pierwszego briefingu - zostało to oficjalnie potwierdzone o 17tej. Trzeba tylko stawiac się na briefing, jak prosi organizator.

Jedyne zastrzeżenie to w istocie to osoby puszczającej. Ustawienie się na fotokomórce wcale nie było najłatwiejsze zwłaszcza, że było lekko z górki i auto się toczyło w tył. Faktycznie przydało by się te 2-3 sek na przygotowanie. Tez miałem sytuację, ze cofnałem, zeby się ustawić i byłem własnie w trakcie wrzucania jedynki, gdy zobaczyłem zielone na choince.

Poza tym, takie pytanie techniczne, czy nie dałoby się tak zrobić, zeby te zółte światełka szły po kolei i dopiero zielone? Mysle, ze dla wszystkich startujących byłoby to lepsza opcja.

Pozdr.

_________________
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs
http://www.ProjectXs.pl
http://www.EcuMaster.com

Find Us on Facebook -> ProjectXs


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 14:33 
Offline

Dołączył: środa, 25 kwietnia 2007, 23:59
Posty: 63
Lokalizacja: Torun
to kiedy beda wyniki 1/4 z sosnowca??
ciekaw jest co stracilem

_________________
I miejsce w generalce Street Rwd 2012


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 14:35 
Offline

Dołączył: piątek, 9 maja 2008, 12:18
Posty: 22
Lokalizacja: Śląsk
Według mnie starter odpalał idealnie nie trzeba było długo męczyć samochodu na LC, dzięki temu można było uzuskać niskie czasy reakcji poniżej 0,4s
Jeśli ktoś używa ręcznego do startu to nie ma problemu z ruszaniem pod górkę, mogło to sprawiać trudności niedoświadczonym kierowcą.
Najbardziej denerwujące na tych zawodasch były nierówności pod koniec toru bo przy 210km/h miałem trudności w trafieniu pomiędzy fotokomórki, w ogóle to podziwiam motocyklistów za ich odwagę.

_________________
Et 11.90 pierwsze 11.XX w Polsce Street FWD
Wreszcie ET9.99 w Street AWD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 14:40 
Offline

Dołączył: czwartek, 15 maja 2008, 12:37
Posty: 4
_Fifo_ masz troszke racji, bo niestety nie zdazylismy, gdyz na szybko przygotowywalismy auta a stojac na koncu nie zawsze da sie dobiec...trudno, wyciagniemy wnioski i nast. razem bedzie lepiej :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 16:29 
Offline

Dołączył: sobota, 14 maja 2011, 11:37
Posty: 9
lamikluki może akurat u Ciebie odpadał dobrze ;) Bo u niektórych to masakra. Gość przejechał kąsek za daleko, wrzucił wsteczny, cofnął i zanim zdążył jedynkę zapiąć to już zielone się paliło :P Niektórzy nie zdążyli obrotów podnieść.
A co do nierówności to fakt, ale ja ruszałem z ręcznego za każdym razem i nie było to jakoś problematyczne. A niektórzy to tam po minucie próbowali zapalić lampki. Może dlatego "człowiek starter" był lekko poddenerwowany i następne launche wykonywał fest szybko :P

_________________
Nexia GSi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron