Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 17:32 
Offline

Dołączył: piątek, 9 maja 2008, 12:18
Posty: 22
Lokalizacja: Śląsk
Mnie odpalał lampy dobrze bo nie miałem problemu z ustawieniem się, a zdarzały mi się w dawnych latach.
Zasada jest taka że zanim się ustawimy na lampach to już trzeba mieć samochód gotowy do startu, czyli: załączone LC, lekko zaciągnięty ręczny i uruchomione wszystkie systemu jakie posiada samochód następnie podciąga się do przodu, ręczny przyhamowuje samochód i nie pozwala przejechać fotokomórek. jeśli ktoś ustawia samochód z użyciem hamulca nożnego to ciężko się ustawić.

Nie zmienia to faktu że starter powinien odpalić procedurę startową dopiero wtedy gdy prawidłowo ustawi się dwóch zawodników.

_________________
Et 11.90 pierwsze 11.XX w Polsce Street FWD
Wreszcie ET9.99 w Street AWD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 17:46 
Offline

Dołączył: piątek, 15 września 2006, 12:39
Posty: 149
Lokalizacja: BRONX
Wszystko cacy lamikluki jak masz ręczny :D
,a na poważnie nie powinno się organizowć zawodów w miejscu w którym auto na starcie stacza się :| i w tym miejscu chcę bardzo podziękować starterowi , że trzymał mnie na starcie :D

_________________
Corsa 3.0 N/A ET 12.21


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 18:07 
Offline

Dołączył: niedziela, 19 czerwca 2011, 22:13
Posty: 2
lamikluki napisał(a):
Według mnie starter odpalał idealnie nie trzeba było długo męczyć samochodu na LC, dzięki temu można było uzuskać niskie czasy reakcji poniżej 0,4s
Jeśli ktoś używa ręcznego do startu to nie ma problemu z ruszaniem pod górkę, mogło to sprawiać trudności niedoświadczonym kierowcą.
Najbardziej denerwujące na tych zawodasch były nierówności pod koniec toru bo przy 210km/h miałem trudności w trafieniu pomiędzy fotokomórki, w ogóle to podziwiam motocyklistów za ich odwagę.


Ja spotkałem się również raczej z negatywnymi opiniami na temat startera. Nie wiadomo kiedy obracał i trzymając starter za plecami uruchamiał go. Stałem przy starcie i widziałem wiele startów i średni czas reakcji był na poziomie 0,7-0,8 sek - to o czymś świadczy.
Kolega, który startował poprosił startera o trzymanie startera tak by on widział kiedy on puszcza. To pozwalało mu uzyskiwać bardzo małe czasy reakcji bo przynajmniej wiedział kiedy się spodziewać startu.
Co do lamp to z pewnością po kolei odpalające się żółte są lepsze i bardziej przewidywalne.
... No ale warunki mięli wszyscy takie same więc tak jak lamikluki pisał dało się do tego dostosować ...

PS
Lamikluki respect dla Twojego autka ... Jak na ośke to Twój golfik nieźle wymiata. Niskie 12 i to z długim mieleniem na starcie to rewelacja :D Nic tylko pozazdrościć :D
Pochwal się na ile masz to teraz wystrojone ?
... 210km na końcu ćwiartki to rewelacyjny wynik ... i to jeszcze ośką

_________________
330d Shadow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 19:25 
Offline

Dołączył: sobota, 16 maja 2009, 09:39
Posty: 11
czex nie przesadza ja wyhamowałem bez problemu :P hehehe :P

_________________
10.031-ET suzuki gsx-r 750 http://www.youtube.com/watch?v=S0MgmdCypig


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 19:35 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: niedziela, 6 listopada 2005, 15:47
Posty: 632
Są już wyniki:

http://www.sss.org.pl/event.php?view=190611

Przepraszam, że złamałem tradycję wyników w dniu imprezy, ale zwyczajnie ta runda pod względem ilości rzeczy organizacyjnych do wykonania solidnie dała nam "w kość" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 19:47 
Offline

Dołączył: środa, 9 czerwca 2010, 08:46
Posty: 57
starter faktycznie puszczał.... dziwnie. jednak trochę za szybko.
Dziękuję za wyrozumiałość oragnizatorów i kierowców, chodzi o puszczanie motocykli między autami. Mieliśmy awarię już na samym początku, ale dzięki przychylności udało się ukręcić niezłe czasy.
Ale oznakowanie dojazdu to masakra, wystarczy wydrukować kartkę włożyć w koszulkę i przyczepić- gdzie mają jechać zawodnicy. Gdzie jest wjazd a gdzie wyjazd. I przdałby sie jakiś megafon na odprawy- mimo starań słyszałem co drugie słowo- tak jak na bemowie.

_________________
Suzuki GSX-R TURBO&NITRO ET 8,96
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 20:56 
Offline

Dołączył: sobota, 14 maja 2011, 11:37
Posty: 9
Co do samych wyników to spoko, tylko, że np. ja miałem 6 przejazdów, a wpisane mam 5 ;) No ale okej, można się ciulnąć. Trudno.

_________________
Nexia GSi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 21:59 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: środa, 8 czerwca 2005, 21:07
Posty: 325
Lokalizacja: Kraków / St. Wola
Widać uciekłeś Basi która zaznaczała przejazdy. To jest jeden z powodów, dla których ustawiamy zawodników na 2 razy, najpierw do osoby która czeka przed startem (wtedy jest możliwość zaznaczenia przejazdu) a potem dopiero ustawienie na starcie. Niestety sporo zawodników jest "w gorącej wodzie kąpanych" i uciekało nam zanim zdążyliśmy ich oznaczyć :wink:
Panowie i Panie, stosujcie się do naszych poleceń jako obsługi i naprawdę zawody przebiegną sprawnie, każdy zostanie poprawnie ustawiony, odczytany i wystartowany :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 22:23 
Offline

Dołączył: sobota, 14 maja 2011, 11:37
Posty: 9
Nie uciekłem bo stosowałem się do poleceń organizatorów ;) I mam na naklejce zaznaczone 6 przejazdów ;) Może jak ktoś przepisywał to pominął, ale nie ważne ;) w każdym razie faktycznie niektórzy uciekali ;)

_________________
Nexia GSi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2011, 10:48 
Offline

Dołączył: piątek, 15 września 2006, 12:39
Posty: 149
Lokalizacja: BRONX
Mam pytanko co z kaskoą za 1 miejsce? na konto będzie przlane czy jak?

_________________
Corsa 3.0 N/A ET 12.21


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2011, 10:57 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: niedziela, 28 września 2008, 21:15
Posty: 193
Lokalizacja: WWL
Tak jak Ci mówiłem w biurze, mailem na biuro [at] sss.org.pl podaj swoje dane do przelewu.

_________________
I drift not because it is a quicker way around the corner, but it is the most exciting way - Keichii Tsuchiya


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2011, 12:54 
Offline

Dołączył: piątek, 15 września 2006, 12:39
Posty: 149
Lokalizacja: BRONX
oooo to Ty :D
Ps. Ma ktoś może nagraną różową corse?

_________________
Corsa 3.0 N/A ET 12.21


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2011, 13:44 
Offline

Dołączył: czwartek, 10 czerwca 2004, 03:57
Posty: 1583
jezeli obecne, nie startujemy w wyscigu na 1/4 mili na przycisk tylko na zielone swiatlo. Starter bardzo dobrze, iz nie pokazywal przycisku wlaczajacego gdyz nie na tym macie byc skupieni. Jezeli czasy od ustawienia do samego startu byly zbyt krotkie w przyszlosci poprawimy to na wasza korzysc 2-3 sekundy od ustawienia auta.

Poprawimy rowniez sama odprawe i bedzie ona w 100% obowiazkowa, osoby nie obecne na odprawie nie beda mialy prawa glosu. Zanim zostala razem z zawodnikami podjeta decyzja odnosnie zakonczenia oficjalnych przejazdow po eliminacjach spotkania w Biurze Zawodow odbyly sie o :

- 16:00 zgodnie z zapowiedzia z brifingu porannego o godzinie 9:00, zawodnicy klas motocyklowych prawie jednoglosnie przekazali informacje iz prosza o zakonczenie po czasach eliminacyjnych dalsze zawody ze wzgledu na warunki atmosferyczne ktore mialy olbrzymi wplyw na trakcje i bezpieczenstwo.
- 16:30 tuz przed startem Jet Cara, gdzie wzywalismy przez 30 min zawodników.
- 16:45 zapadla ostateczna decyzja, gdzie zdecydowana wiekszosc zawodnikow byla przeciwna dalszym startom.

Ta runda znow nas duzo nauczyla, wyciagamy wnioski i idziemy naprzod.


Dziekuje wszystkim za mile spedzony czas.

_________________
Obrazek
Corling Łukasz Snoch
ul. Dominiki 10
03-604 Warszawa

tel. 507 021 880
@ lukasz.snoch[at]post.pl


Ostatnio edytowano wtorek, 21 czerwca 2011, 18:39 przez Judge_Dread, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2011, 15:54 
Offline

Dołączył: wtorek, 15 września 2009, 13:26
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Warunki były skrajnie trudne dlatego gratulacje dla organizatorów - zawodnicy wrócili do domu cali i zdrowi a kibice mieli naprawde dobrą zabawę oglądając starty z parku maszyn gdzie mogli obejrzeć z bliska pojazdy - usiąść, dotknąć (w Lublinie było pod tym względem dużo gorzej) . Bardzo dobrym posunięciem była zgoda na przejazdy pokazowe na samym końcu. Zapewniły naprawde sporo frajdy no i udało się pojechać po tych dołach 9,64s. / 250kmh :D

_________________
#1 King of Moto 2010 #2 King of Moto 2011
#1 Moto Plus 2010 #2 Moto Plus 2011
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: 3. runda - Sosnowiec 19 czerwca, uliczna 1/4 mili
PostNapisane: środa, 22 czerwca 2011, 06:29 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 29 października 2007, 12:30
Posty: 45
Lokalizacja: SD
CzeX napisał(a):
Warunki były skrajnie trudne dlatego gratulacje dla organizatorów - zawodnicy wrócili do domu cali i zdrowi a kibice mieli naprawde dobrą zabawę oglądając starty z parku maszyn gdzie mogli obejrzeć z bliska pojazdy - usiąść, dotknąć (w Lublinie było pod tym względem dużo gorzej) . Bardzo dobrym posunięciem była zgoda na przejazdy pokazowe na samym końcu. Zapewniły naprawde sporo frajdy no i udało się pojechać po tych dołach 9,64s. / 250kmh :D

Stary, jesteś szalony :shock: :wink:

_________________
Mitsubishi Colt - 472 KM/495 Nm
Built by myself, tuned by Compsport

Sponsorowany przez Mishimoto !


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron