Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 12:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 17:50 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 18:44
Posty: 29
Przemek masz racje. Mnie to też wkurza ze jestesmy o 8 a startujemy o 14. A póżniej wyjerzdzamy o godzinie 20 ja wruciłem do domu o 2 i na 7 do pracy bo to poniedziałek. Organizatorzy powinni cos pomyslec odnoście motocykli. Bo jeśli zostaawią to tak jak jest to w nastepnym roku nie bedzie komu jezdzić. Według mnie frekfencja zaczeła spadac po tym jak sss zaczeło podnosić opłaty startowe. Jeśli chcecie żeby ten sport się rozwijał i przyciągał tłumy fanów i wiecej zawodników pomyślcie o tym. A z pucharami to wogule sie nie popisaliście.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 20:18 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
bados napisał(a):
Po sezonie trzeba będzie zrobić ankietę z nowymi rozwiązaniami, albo olać motocykle, może się nie opłącają...
Jest też sugestia nie tylko od mojej osoby by zrobić coś w rodzaju licencji wyścigowej- po raz kolejny zameldowałem się na bramie o 8mej by pierwszy przejazd wykonać po godzinie 14tej.

Wyścigów motocykli będę bronił jak lew, bo dla mnie to najciekawsze konkurencje.
A co do tych licencji - super pomysł. Zawodnik z zaliczonymi np. 2 czy 3 imprezami nie musi być rano - mi się taka opcja podoba.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 20:54 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 18:44
Posty: 29
Dobry pomysł. Ale ja mam równie dobry. Skoro rzadko trafiają się wygrane pieniężne w klasach motocyklowych przynajmniej. To moim zdaniem powinno byc tak że skoro zawodnika zajął na poprzedniej imprezie 1,2 lub 3 miejsce nie powinien płacić startowego. jakaś nagroda i mobilizacja by sie przydała. Albo pomyślcie o obniżeniu opłaty startowej to i frekwencja może by się poprawiła.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 21:35 
Offline

Dołączył: piątek, 21 sierpnia 2009, 21:08
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków / Mickey Garage
niewiem gdzie wiec zapytam tutaj, czy jeżeli chce autem zmienic klase na zawodach to mam je rejestrować jeszcze raz w panelu uczestnika i przypisywac do danej klasy czy moge zmienic klase w namiocie podczas zawodów, pytam bo w rudnikach niebyło z tym problemu (dostałem wtedy info ze mozna to zrobić w każdym momencie), a w Ełku już sie taki pojawił

_________________
C20LET 535KM 620Nm
ET: 11.56

http://www.mickey-garage.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 21:59 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
a jaką chciałeś zmienic klasę na jaką inną i dlaczego - bo to może mieć znaczenie.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 22:11 
Offline

Dołączył: piątek, 21 sierpnia 2009, 21:08
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków / Mickey Garage
po przejeździe z lambo, a wlasciwie podczas tego przejazdu urwałem sobie wybierak zmiany biegów, chciałem to naprawić w tym czasie, w rudnikach dostałem zmiane tylko dla tego że w dragu miałem szanse na podium.... tutaj chciałem usunąc jakoś usterke nieprzeszkadzając zbytnio w organizacji... pytam na przyszłość, naturalnie niemam żalu (no moze troche bo z moim czasem w drag bym był 1y :) )

_________________
C20LET 535KM 620Nm
ET: 11.56

http://www.mickey-garage.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 22:21 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Powiem tak...
zmiana klasy w trakcie zawodów jest moim zdaniem trochę nie fair, choć zasadniczo wg regulaminu jest możliwa.
Przed zawodami kiedy np, nagle stwierdzisz że wywalasz kanapę, albo założysz slicka - nie widzę problemu. W czasie zawodów zmiany klas się zdarzały, kiedy np. sędziowie zauważyli niezgodność (zakładamy, że zawodnik popełnil błąd startując nie w tej klasie i dopasowujemy go do klasy odpowiedniej)...
ale zmiana w trakcie, jeśli spełniasz wszelkie założenia street - niesportowe to jest. To punkt do umieszczenia w regulaminie 2013.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 22:28 
Offline

Dołączył: piątek, 21 sierpnia 2009, 21:08
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków / Mickey Garage
dla tego pytam, bo w rudnikach odniosłem wrażenie że jest w tej kwestii pełna dowolność, więc na następne zawody chce wiedzieć co i jak ;) przeleciałem całą Polske i lewarek powiedzial ze niejedzie niebyło to niesportowe podejście do tematu (z reszta mam jak widać 4y z 5u przejazdów bo jakoś to zdrutowałem na mecie) innymi slowy niemusze rejestrowac auta drugi raz wystarczy ze podejme taka decyzje przed/po porannej odprawie? co prawda niezmieni to kwestii awarii ale juz samej klasy jako takiej, niechce być posądzany o niesportowe zachowania....
kwestia startów jak w rudnikach że wszyscy na raz jest moim zdaniem najfajniejsza, zawsze jest czas na jakąś naprawe

_________________
C20LET 535KM 620Nm
ET: 11.56

http://www.mickey-garage.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 22:47 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Mickey napisał(a):
kwestia startów jak w rudnikach że wszyscy na raz jest moim zdaniem najfajniejsza, zawsze jest czas na jakąś naprawe

W Białej tak bedzie na 99% (chyba, żeby prognoza była niesprzyjająca - wtedy moto i drag jadą pierwsze, streety na końcu, bo street na lekko wilgotnym pojedzie w odróżnieniu od wyżej wymienionych)

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 22:51 
Offline

Dołączył: piątek, 21 sierpnia 2009, 21:08
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków / Mickey Garage
rozumie że zmiana tej klasy z rana będzie ok i niebede postrzegany nie tak jak trzeba, bo nieodpisałeś jednoznacznie

_________________
C20LET 535KM 620Nm
ET: 11.56

http://www.mickey-garage.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 23:00 
Offline

Dołączył: czwartek, 10 czerwca 2004, 03:57
Posty: 1583
Rano ustalamy nie tylko sposob przeprowazdenia zawodow ale rowniez dopasowywujemy czasy i ilosci przejazdow w zaleznosci od ilosci zawodnikow ktorzy odebrali numery startowe.

Nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej zawodnicy przyjezdzaja kiedy chca, juz widze jak przyjezdza zawodnik o 15 i chce startowac. Jeden ok, ale nagle przyjezdza 30 zawodnikow bo chce startowac a przeciez mozna przyjechac kiedy sie chce.

To jest sport, w zadnej dyscyplinie sportow motorowych nie przyjezdza sie kiedy sie chce i jak sie chce.

Dodatkowym argumentem jest pogoda, jezeli znamy prognoze barzdo dokladna na dany region dopasowywujemy pod to harmonogram startow. Ma padac o 12 motocykle i dragi jada pierwsze, streety na koncu, ma padac o 16 patrz wyzej. Ma nie padac jedziemy normalnie, street, moto, drag. Pozatym konczac dana grupe, drukujemy wyniki, oglaszamy je i zawodnicy maja czas na przygotowanie sie do przejazdow polfinalowych.

Dla mnie przyjazd zawodnikow kiedy chca to absurd i balgan na zawodach nie do ogarniecia. Przy specyfice zawodow 2 dniowych, tak bylo, kazdy przyjezdza kiedy chce. Zawodnik zna ograniczenia czasowe startow np 10-19 i jak sie nie wyrobi z piecioma przejazdami przed 19 to problem zawodnika, gdy mamy 150-300 zawodnikow w ciagu jednego dnia do obsluzenia to jest nierealne.

Starty JetCara niestety wymagaja przygotowania toru, zebrania czesci rzeczy, pozniej ustawienia itd. kwestia samego show etc.

Klase zawsze mozna bylo zmienic z wlasnej woli tylko do pierwszego startu, pozniej jedynie decyzja sedziow o przeniesieniu zawodnika do innej klasy byla brana pod uwage. To i tak jest nie fair play bo gdy chce ktos oszukac pozostalych to dlaczego dawac mu szasne dalszych startow ? Regulamin jest jasny i oczywisty, wystarczy go przeczytac i przestrzegac i tak jestesmy bardzo liberalni.

_________________
Obrazek
Corling Łukasz Snoch
ul. Dominiki 10
03-604 Warszawa

tel. 507 021 880
@ lukasz.snoch[at]post.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 23:34 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Dread, my friend, może przyjazdy zawodników kiedy chcą to złe rozwiązanie, ale czekanie 6 godzin na pierwszy przejazd to też głupota.
Nie ma co porównywać 1/4 mili do innych dyscyplin, bo tam są np. precyzyjne harmonogramy czasowe, trzymane co do minuty (w teorii w rajdach tak jest), w wyścigach płaskich czy górskich też bez wielkiej kraksy na torze można ustalić +- 10 minut kto kiedy pojedzie.
Nagród dla ktorych warto jechać to nie ma właściwie nigdzie, ale puchary jednak zwykle występują :lol:

zawodnik może sobie przyjechać późno, a wtedy np. będzie miał 1 przejazd eliminacyjny... albo nie zdąży wykonać ani jednego. To wynika jedno z drugiego. Wtedy może mieć tylko do siebie pretensje.

Ja jestem za maksymalnym mieszaniem klas w eliminacjach, pod warunkiem że jak ktoś zaliczy np. ustalone 5 przejazdów to jedzie na parking i nie dyskutuje... z tym bywało różnie, ale wciąż uważam że to dobra formuła, jeśli wszyscy będziemy dbali o porządek.
Albo jeszcze ciekawiej - następujące po sobie maksymalnie 2 przejazdy, potem obowiązkowo przejazd przez parking (i kolejkę zawodników).
Wszyscy - bo Wy, zawodnicy, tworzycie impreze i między sobą też powinniście sie pilnować.
Spróbowałbym tej formuły w Białej, tym bardziej że to dość kameralna impreza.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 23:58 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Mickey napisał(a):
rozumie że zmiana tej klasy z rana będzie ok i niebede postrzegany nie tak jak trzeba, bo nieodpisałeś jednoznacznie

przed zawodami nie ma problemu. W trakcie zawodów zmiana tylko na wniosek sędziów.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 00:40 
Offline

Dołączył: czwartek, 10 czerwca 2004, 03:57
Posty: 1583
Nie pamietam juz gdzie, ale byly np briefingi co 2h chyba w Rudnikach ten system mozna przetestowac ale to ma racje bytu przy 2 dniowych imprezach. Jednodniowe bez szans ilosc sprzeczek i awantur i kwestii "nie wiedziałem" nie do zliczenia.

_________________
Obrazek
Corling Łukasz Snoch
ul. Dominiki 10
03-604 Warszawa

tel. 507 021 880
@ lukasz.snoch[at]post.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 07:36 
Offline

Dołączył: środa, 9 czerwca 2010, 08:46
Posty: 57
No nie zupełnie miałem na myśli każdy przyjeżdza kiedy chce, bo to faktycznie wyjdzie z tego targowisko a nie zawody, może po prostu drugi briefieng powiedzmy o 12 i tyle.

_________________
Suzuki GSX-R TURBO&NITRO ET 8,96
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron