Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 22:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 00:25 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: wtorek, 7 sierpnia 2007, 21:37
Posty: 545
Lokalizacja: Wołomin
HIO napisał(a):

były sytuacje w finałach, że jeden zawodnik już jest ustawiony na starcie a drugi sobie stoi i plotkuje/komentuje swój półfinał lub znika nie wiadomo gdzie na kilka minut.


Tu akurat też troszkę inna kwestia była. W finałach było mnóstwo falstartów. Zawodnicy nie zawsze wiedzieli, że wygrali, bo na mecie byli drudzy. Sam ganiałem ze 3 i uświadamiałem, że jadą finał :)
HIO napisał(a):
Dobrze by było, żeby zawodnicy czekali na siebie właśnie w strefie burnoutu. dopiero jak dwóch jest gotowych to podjeżdżają i się ustawiają na starcie. Nie dopuszczać do zbyt wczesnego zajęcia pozycji do startu bo wtedy ciśnienie rośnie, opony stygną itd.

i ewentualnie puszczać następną klasę- kiedyś się tak zdarzało.


Słuszna uwaga co do oczekiwania w strefie burnoutu. Co do puszczania drugiej klasy, to znów robi się bałagan. Jeszcze trudniej wszystkich ogarnąć.

Musicie pamiętać, że to co od strony widza/zawodnika jest proste do ogarnięcia, z naszej wygląda troszkę inaczej :)


Reasumując, nie było aż tak źle, ale zawsze można coś poprawić.

_________________
Masz problemy ze snem? Problemy z kręgosłupem?
http://www.star-medico.com
506994427


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 08:36 
Offline

Dołączył: środa, 25 maja 2005, 10:06
Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa/ SSGarage
hm. może w takim miejscu gdzie stali motocykliści po swoich finałach, ustawiać 4 zawodników aktualnie rozgrywanych finałów. i jak wracają po półfinale to ich na to samo miejsce postojowe kierować - będą mieli dobry widok na finał, od razu będzie można im po finale puchary rozdać bo nie uciekną.
coś jak w F1 pierwsze 3 bolidy po wyścigu są zaparkowane, tyle żeby były 4 miejsca.

to łatwiejsze niż ganianie ich po parkingu dla wszystkich zawodników. z drugiej strony nie wiem jak na rundach ulicznych z ilością miejsca na taką strefę.


Mickey napisał(a):
sss niema konkurencji w kwestii zawodów więc krytyka myśle powinna być poparta "weźcie mnie pomoge" ...


Jedni budują samochody, są zawodnikami, drudzy są organizatorami - nie można wszystkiego robić bo nic dobrego z tego nie wyjdzie ;) a jak juzż się czymś zajmować to na 100%.
może kiedyś mógłbym pomóc- jeden warunek, nie mógłbym jednocześnie startować, bo niektórzy zawodnicy krzywo na to patrzą... zwłaszcza jakby ktoś łapał się do finałów. Akurat dopóki mam zamiar startować (a to pragnienie od lat jest niezmienne :mrgreen: choćbym miał jechać na deskorolce :lol: ) to nie ma mowy żeby dzielić "obowiązki".

_________________
Spawanie to ciekawe zajęcie... ;)

http://www.SSGarage.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 11:32 
Offline

Dołączył: czwartek, 7 sierpnia 2008, 21:48
Posty: 76
Nam brakowało najlepszego komentatora Marlona ! Nowy komentator nie ogarnia tematów mechanicznych . Najlepiej zapowiedział corse Dawida Lamika " Opel corsa o pojemności 3.0 z silnikiem od omegi mv6 bez turbiny " :D Dobry komentator na takich zawodach to podstawa . Marlon wracaj :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 11:57 
Offline

Dołączył: środa, 26 września 2012, 21:38
Posty: 15
HIO ma racje chociaż odwołuje się też pewnie do sytuacji ze mną:
Pierwszy połfinał jechał Golf i Ibiza. Wygrał Golf.
Ja jechałem drugi półfinał i wygrałem. Wracając na linie startu Golf już był STAGE. Miałem się ustawić ale samochod mi zgasł ( bez silniczka krokowego tak czasem jest) i trzeba było popchnąć zeby odpalił. Póżniej grzałem opony, a Golf nadal był STAGE. Nieważny jest wynik końcowy finału, ale jak się ustawiałem do choinki to też się zastanawiałem dlaczego Golf tyle stoi.

Komentator o czerwonej Ibizie w klasie Diesel powiedział : "samochód potrójnie doładowany" - domyślam się że chodziło o turbo, nitro, methanol :)

Chyba już dawno nie było wzmianki o jakimś głośniku przekręconym w stronę parkingu zawodników. Brakowało tego.

Przejazdy szybko ustawiane, brak problemów z wystartowaniem
Timeslipy coś nie drukowały zawsze wszystkiego. Normalnie bym na to narzekał, ale dziewczyna która je rozdawała byłą na tyle ładna i sympatyczna że nie mam serca :wink:

Podobało mi się tępo puszczania zawodników. Dobrze że olaliście drukowanie timeslipów na rzecz puszczania przejazdów. Szybciej to wyszło.
Liczba zawodników była duża i ciekawe auta startowały

_________________
https://www.facebook.com/yapkoteam?ref=hl - polub mój funpage
http://www.youtube.com/watch?v=bWWIw0Pkz5g - film promocyjny


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 17:21 
Offline

Dołączył: wtorek, 22 stycznia 2013, 22:11
Posty: 10
Widze nikt nie napisał o jednej rzeczy która moim zdaniem była mega niebezpieczna - w finałach po pokazach "kaskaderskich" w strefie powrotu na wysokości odbiorów timeslipów leżało mnóstwo odłamków szkła - o ile moje semi slicki raczej nie ucierpią ale jeżeli z klasy drag rozgrzanym slickiem przejedzie po szkle i sie wbije w opone...

To taka moja uwaga która mnie zaniepokoiła.

_________________
Seat Ibiza 6L 1.9TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 18:54 
Offline

Dołączył: środa, 29 kwietnia 2009, 08:49
Posty: 15
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Ja największe zastrzeżenia mam do rozdawania timeslipów, na 5 przejazdów 2 razy dostałem wydruk innej pary, tak poza tym pozytywnie. IMO nie potrzebne jest powtarzanie pokazów kaskaderskich, po co dwa razy na to samo patrzeć? Wtedy zawody pewnie by się skróciły o ok. godzinę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 19:47 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: wtorek, 7 sierpnia 2007, 21:37
Posty: 545
Lokalizacja: Wołomin
matteusz napisał(a):
IMO nie potrzebne jest powtarzanie pokazów kaskaderskich, po co dwa razy na to samo patrzeć? Wtedy zawody pewnie by się skróciły o ok. godzinę.


Tylko i wyłącznie dla widzów. Wielu przychodzi dopiero po południu.

_________________
Masz problemy ze snem? Problemy z kręgosłupem?
http://www.star-medico.com
506994427


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 22:24 
Offline

Dołączył: wtorek, 4 września 2012, 20:34
Posty: 8
KamienPomorski napisał(a):
Nam brakowało najlepszego komentatora Marlona ! Nowy komentator nie ogarnia tematów mechanicznych . Najlepiej zapowiedział corse Dawida Lamika " Opel corsa o pojemności 3.0 z silnikiem od omegi mv6 bez turbiny " :D Dobry komentator na takich zawodach to podstawa . Marlon wracaj :)


Dokładnie Marlon wracaj !!!! Ja mało słyszałem komentatora ale to co mi kumple opowiadali to masakra.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 22:42 
Offline

Dołączył: sobota, 5 czerwca 2010, 01:19
Posty: 39
Witam wszystkich, pozwólcie że się wypowiem na temat zawodów :)
Jeżdżę na zawody sss od 2 lat praktycznie na każdą rundę, po prostu jestem bardzo
związany z 1/4 mili, uwielbiam motoryzację, sam czasem się ścigam ( oczywiście jak jest czym ;) )
i teraz wypowiem się co jest na plus a co można/ wypadało by poprawić na przyszłość
( na bemowie byłem w roli kibica, nagrywałem filmy i robiłem zdjęcia, ok 3gb pamięci ;) )

na plus imprezy przede wszystkim to że były szybkie furki, piękne kobiety, super pogoda i jak zawsze
ekipa SSS!!! :)
szybka reakcja startowa w przejazdach eliminacyjnych
miła ochrona i ogólnie organizacja przyzwoita.

Na minus:
bardzo głośna muzyka dla widzów, co 3 metry głośnik ;/ wiele osób ucieszyło się
jak wam brakło benzynki w agregacie bo ulga była wielka, a silniki wreszcie było słychać
a nie tylko muzyka z lat 90 i tak głośna że musiałem do kumpla krzyczeć!!
prowadzący imprezę ( ten drugi, nie ten co jechał moto circusem ) nie miał pojęcia o autach
jestem pewny że 100% lepiej bym poprowadził rozmowy o tych startach, zawieszał się z czasami aż
ludziska się śmieli ( w przypadku moto które kilka x zrobiło czas 9..s a on po 10min stwierdza że:
ŁAŁ PADŁA PIERWSZA 9 ;/;/ porażka..
brak trybun..
brak atrakcji JET CAR
Słabe autka DRAG, może nie auta lecz czasy jak w street lub gorsze ;/
bardzo bym chciał kiedyś poprowadzić taką imprezę chociaż 15min ( to moje marzenie )
może kiedyś się los do mnie uśmiechnie, ale zrobił bym to na pewno świetnie ponieważ
w świecie 1/4 mili jestem od 10 lat i znam co się z czym jada ;)

Ogólnie imprezka fajna, lecz weźcie te uwagi a nie krytykę do głów.
pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: środa, 24 kwietnia 2013, 14:03 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 28 września 2009, 13:43
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Generalnie impreza spoko ale faktycznie bywałem na lepszych organizowanych przez SSS
Mi najbardziej doskwierał brak nagłośnienia w parku maszyn..
Nic nie było słychać. Dla mnie osobiście najważniejszą informacją byłby komunikat " Przejazdy kwalifikacyjne/finałowe klasy TAKIEJ A TAKIEJ przewidywany czas rozpoczęcia 20 min..."
Mam czas by się przebrać w kombinezon, dolać paliwa czy podgrzać oponę...
A tak to padało hasło " Jedziemy " i wszyscy rzucali się jakby usłyszeli że margarynę rzucili do sklepu SS Społem..

Fajnie że udało się wygospodarować trochę czasu na dodatkowe przejazdy ale z racji dupowatego nagłośnienia nie wszyscy o tym się na czas dowiedzieli i nie zdążyli poprawić wyników.

Time slipy..z 9 przejazdów ( 4 w dodatkowym czasie ) dostałem 5, które faktycznie pokazywały mój wynik..skuteczność trochę tutaj zakulała ale zwalam to na chorobę wieku dziecięcego czyli pierwszą w tym roku rundę.
Gorycz osładzała też jedna z dziewczyn nazwijmy ją "Time Slip Girl", która stwierdziła że zrobi mi wszystko bym był zadowolony...
Nie wiem nie sprawdzałem ale zaangażowanie godne podziwu..

No i to o czym przedmówcy też pisali...Konferansjer...Jak usłyszałem że Auto takie i takie " potrójnie doładowane "... zwątpiłem :)
Marlon tutaj robił robotę...

_________________
MV Agusta F3 675 ( 2012 )
http://www.pitstop-motocykle.pl
Team MOTOPASJA
Is not a ride...It's a rider..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: środa, 24 kwietnia 2013, 15:23 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: wtorek, 7 sierpnia 2007, 21:37
Posty: 545
Lokalizacja: Wołomin
Wszystkie uwagi jakie tu zgłaszacie, będą przez nas mocno przedyskutowane. Tak więc piszcie jak najwięcej ;)

_________________
Masz problemy ze snem? Problemy z kręgosłupem?
http://www.star-medico.com
506994427


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: środa, 24 kwietnia 2013, 17:09 
Offline

Dołączył: środa, 9 lutego 2011, 02:12
Posty: 6
no więc ZDJĘCIA https://www.facebook.com/media/set/?set ... 6b5e5ea94c

Podzielę się swoimi uwagami.
Kibelki! Oczywiście jestem z tych co wolą się wysiusiać na świeżym powietrzu przy krzaczkach, ale jako że mam też i kulturkę to korzystanie z ToiToia nie było problemem. Psychicznie nastawiłem się do tego co może być w środku. Byłem od rana. Wjechałem jako 3 samochód na parking dla gości/widzów. Z toalety skorzystałem gdzieś około 15 i moim oczom ukazał się niesamowity obraz. Brakowało 5cm do przepełnienia się i wylania. Jestem pewien że jakby ktoś usiadł na desce to tyłek miałby mokry.... :? :shock:
Ktoś je pozamykał? Wypróżnił? Bo godzina 15 była młodą godziną i tyle jeszcze czasu było do końca że na pewno nie chciałem wiedzieć co tam się stanie...

2. Głośniki/Muzyka w strefie Drift. Pamiętam najbardziej paradę. Coś tam ktoś tam gadał przez mikrofon ALE! Tak muzyka łomotała że nic nie było słychać! BA! Nawet muzyki nie było słychać bo ktoś tak ustawił tą muzykę ze strasznie pierdziały!
Szybko się stamtąd ewakuowałem bo miałem wrażenie że dojdzie zaraz do eksplozji moich bębenków w uszach.
Jestem fanem głośnej muzyki, fajnego basu, ale pierdzący sopran nie wiadomo czego z jakimś niesłyszalnym komentatorem w tle sprawił że piszczało mi w uszach w drodze powrotnej.
Dajcie na drugi raz ciszej muzyczkę a będzie fajnie.

Jako że odrzucacie wnioski o akredytacje osób prywatnych nieprzedstawiających media wymagam abyście coś zrobili dla tej części osób. Fajnie by było mieć strefę dla fotografów, ale to i tak trzeba by było dopracować bo już widzę jakie osoby by tam stały i robiły zdjęcia tel lub cyfrówkami i kompaktami. A było tyle osób że nie było jak zrobić fajnych zdjęć. Jakoś Drift Open nie robi problemów i przyznało akredytacje dla 46 osób <brawo>

Ja natomiast strasznie zmarzłem i uciekłem o 18-19. nie wziąłem ze sobą z domu kurtki bo jadąc autem rano było ciepło i słonecznie z myślą że będzie cieplej. Wiało i strasznie zmarzłem :) Ale fajnie było
Kurcze kontuzji stopy się nabawiłem i myślałem że mi przejdzie. Dzisiaj jest środa. 3 dni po zawodach a ja dalej chodzić nie mogę...

Widzimy się na zawodach w Toruniu. Chyba że kasy nie znajdę na paliwo....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 09:55 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 4 marca 2013, 13:09
Posty: 4
eltoN napisał(a):
Wszystkie uwagi jakie tu zgłaszacie, będą przez nas mocno przedyskutowane. Tak więc piszcie jak najwięcej ;)

Kilka totalnie bezstronnych uwag i komentarzy do tej imprezy (to nie jest krytyka):
1/.Nie przestrzeganie regulaminu który Wy sami tworzyliście:
-brak kontroli technicznej
-nie respektowanie czasu oczekiwania na zawodnika
2/.Nie trzymanie się harmonogramu zawodów:
-opóźnienia w zaplanowanych punktach programu
3/.Błędy w wydrukach czasów - mam wydruki z moim numerem a na zbiorczym i końcowym nie ma w ogóle takiego przejazdu
4/.Ilość przejazdów eliminacyjnych - ustalono na 5 przejazdów później dopuszczono dodatkowe o czym nie wszyscy wiedzieli - jak ustalono 5 to 5 i koniec
5/.Prowadzący - nie podawał czasów i miejsc a to było dla widzów najważniejsze, tym bardziej że tablica była widoczna tylko z jednego miejsca na wprost, lekko z boku już nic nie było widać
6/.Nagłośnienie-głośniki były ustawione w jednym kierunku i na terenie gdzie parkowały samochody widzów oraz zawodników nic nie było słychać
7/.Jak na moje odczucia i to co słyszałem wśród kibiców to zbyt długie były pokazy - ludzie przede wszystkim przyszli na wyścigi i połowa nie doczekała finałów gdyż było już późno i zrobiło się chłodno
Ogólnie jednak impreza uważam, że była udana - szczególnie od Was mogą się uczyć inni jak organizować przejazdy zawodników - aby tylu zawodników w tak krótkim czasie i bezpiecznie przejechało po 5 przejazdów to MISTRZOSTWO ŚWIATA-Szacunek na całego.
Z pozdrowieniami - widz i zawodnik.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 16:10 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 19:50
Posty: 12
A jak tam nagrody pieniężne trzeba wysłać numer konta czy jak??

_________________
Corsa A R32T Street FWD

Et 11:67 Rekord Street FWD Ełk 2012


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: I Runda APIS Power Cup i SDC - 20/21.04.2013 Warszawa Bemowo
PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 17:53 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: niedziela, 6 listopada 2005, 15:47
Posty: 632
lamikdawid napisał(a):
A jak tam nagrody pieniężne trzeba wysłać numer konta czy jak??


Dokładnie tak, na biuro(@)sss.org.pl.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron