Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 23:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Passat W8 Turbo
PostNapisane: sobota, 20 maja 2006, 22:50 
Offline

Dołączył: czwartek, 13 października 2005, 01:01
Posty: 20
Lokalizacja: Sopot
Witam,

Co sadzicie o pomysle budowy czegos takiego ?? Sam samochod nie jest moze jakos drogi - bo mozna go znalesc za 50-60k jak sie poszuka. Tylko co dalej ?

Czy ktos wie moze coś nt tuningu W8 by VW ?? Czy ten silnik jest wogole uturbialny i tuningowalny ? :D

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 14:17 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Wszystko można zrobić, tylko nie wiem po co. Ten silnik szczerze mówiąc był raczej popisem techniki niż sensownym rozwiązaniem.

Do passata powinien podejść jakiś silnik z Audi - chociażby 4.2V8 które uturbiają się nieźle (tzn. ktoś już to robił z powodzeniem), albo "zwykłe" 2,7biT.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 15:37 
Offline

Dołączył: piątek, 5 maja 2006, 20:56
Posty: 25
Marlon ma racje, jeszcze nigdy nie słyszałem o zaturbionym Passacie W8, nawet przez zagraniczne firmy. Silnik Audi 4.2 V8 jest w ofercie ABT do zaturbienia na 450km, czyli tyle co w RS6 4.2 V8 biT, MTM robi je chyba z kompresorem(nie mam 100% pewności czy to był kompresor czy turbo)
A Passat... Zrobili go i po chwili sensacji z powodu inowacyjnego ułożenia cylindrów ucichło o nim.
Jak masz 50-60tys i chcesz samochód z koncernu VAG, przy okazji całkiem rodzinny i z ośmioma garami pod maską to kup Audi S6:

http://motoallegro.pl/show_item.php?item=105385218

Ten silnik się na 100% uturbia, w końcu samo Audi wrzuciło do niego dwie turbosprężarki w RS6 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 18:25 
Offline

Dołączył: niedziela, 7 maja 2006, 11:53
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Chwila, to do Paska wejdzie V8? O ile wiem, to włożenie takiego silnika do starego A4 jest o tyle trudne, że za krótki jest przód samochodu (na szerokość silnik się mieści). AFAIK te auta mają tę samą płytę podłogową, jak jest z miejscem pod maską w obu?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 18:59 
Offline

Dołączył: piątek, 5 maja 2006, 20:56
Posty: 25
Darkstar, w Passacie jest silnik W8, nie V8. Jeśli wiesz jak wygląda silnik Golfa VR6, to ten silnik w Passacie ma dwa takie, tylko że czterocylindrowe, ustawione obok siebie, połączone w układzie V i podłączone pod jeden korbowód. W silnikach V8 masz tak jakby dwie rzędówki połączone w układzie V, a w tym Pasku dwie V4. Dzięki temu silnik jest w sumie szerszy niż dłuższy i można go upchnąć pod krótką, ale szeroką maską. Nie mam nigdzie żadnych linków, bo ten Passat mnie nie obchodził, ale jeśli poszukasz to napewno znajdziesz coś o nim. W nim tylko układ cylindrów jest ciekawostką, reszta to zwykły Pasek 4Motion, więc na pewno będzie coś o silniku :lol:

Sorry za OT 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 19:15 
Offline

Dołączył: wtorek, 31 maja 2005, 21:42
Posty: 81
Lokalizacja: SKO!
No tak, ale Marlon napisal ze lepiej by bylo zrobic swapa na V8 z Audi i ten silnik uturbiac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 19:28 
Offline

Dołączył: niedziela, 5 września 2004, 12:26
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
maykel napisał(a):
No tak, ale Marlon napisal ze lepiej by bylo zrobic swapa na V8 z Audi i ten silnik uturbiac.


Dokładnie... przecież nie pytałby się czy do Paska wejdzie W8 skoro coś takiego powstało :lol:

Ja tak przez mgłę pamiętam w jakimś starym numerze GT (2003 rok bodajże) artykuł o A4 z silnikiem od RS6 4.2 V8. Wydłużali go o ~10-12 cm.

_________________
'(...)każde zagadnienie można rozpatrywać z dwóch punktów widzenia i każdy z nich może być słuszny. Jeśli więc masz wyrobioną na temat czegoś jednoznaczą opinię, świadczy to o tym, że nie znasz wszystkich faktów' J.Clarkson


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 19:40 
Offline

Dołączył: wtorek, 31 maja 2005, 21:42
Posty: 81
Lokalizacja: SKO!
Bylo bylo. Robili to chyba w oettingerze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 19:42 
Offline

Dołączył: czwartek, 9 czerwca 2005, 21:18
Posty: 46
Lokalizacja: O-ka
Już nie pamiętam gdzie ale czytałem, że z tym silnikiem w pasku to same kłopoty. Wiecznie się przegrzewał i tym podobne kłopoty. W sumie to taki wynalazek jest ;) I jeszcze weź to człowieku uturbij to dopiero zaczną się kłopoty :D
Niech mnie ktoś poprawi ale chyba nigdzie poza paskiem ten silnik nie siedział.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 20:07 
Offline

Dołączył: środa, 1 września 2004, 18:17
Posty: 52
Lokalizacja: Radom
Obrazekwygląda 'toto' ustrojstwo tak, nie wiem jak można to zaturbić, w każdym razie chwalony silnik to to nie jest i nawet gdyby się udało wątpie żeby pożył...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 20:19 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
cholera - rzeczywiście! V8 do paska B6 może nie wejść :oops: Zmyliło mnie to, że wkładają V8 do nowych A4 :oops:

Nie zmiania to faktu, że silnik W8 furory nie zrobił i już nie zrobi.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2006, 21:03 
Offline

Dołączył: piątek, 5 maja 2006, 20:56
Posty: 25
Cytuj:
Dokładnie... przecież nie pytałby się czy do Paska wejdzie W8 skoro coś takiego powstało Laughing

Ja tak przez mgłę pamiętam w jakimś starym numerze GT (2003 rok bodajże) artykuł o A4 z silnikiem od RS6 4.2 V8. Wydłużali go o ~10-12 cm.


Silnik był od A8 340hp :)

Cytuj:
Niech mnie ktoś poprawi ale chyba nigdzie poza paskiem ten silnik nie siedział


Nikt Cię nie musi poprawiać, wszystko się zgadza :)

A tak pozatym wyszystkim, nic nie zmieni faktu że w Pasku z tym silnikiem, nie włożysz do komory silnikowej nic poza żylektą
Ta sama sytuacja była z tym Audi, wydłużyli przód o 10cm, silnik wszedł i wszystko pięknie działało, ale między silnikiem, a ścianami komory nie było miejsca nawet na dłoń... a my tu mówimy o turbosprężarce :lol:

Tak jak mówiłem wcześniej lepiej kupić S6 z gotowym 4.2 i zaturbiać ten silnik :) Skoro Audi w RS6 upchnęło tam dwie turbosprężarki to napewno jest to możliwe.

Chyba że NuLL się chce się uprzeć przy Pasku. Wtedy chyba najlepiej będzie kupić którąś wersje 4Motion i jak wspominał Marlon, wstawić tam 2.7biT

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2006, 12:42 
Offline

Dołączył: niedziela, 5 września 2004, 12:26
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Evo napisał(a):
Cytuj:
Dokładnie... przecież nie pytałby się czy do Paska wejdzie W8 skoro coś takiego powstało Laughing

Ja tak przez mgłę pamiętam w jakimś starym numerze GT (2003 rok bodajże) artykuł o A4 z silnikiem od RS6 4.2 V8. Wydłużali go o ~10-12 cm.


Silnik był od A8 340hp :)


Możliwe, pisałem, że artykuł pamiętam nieco przez mgłę ;)

_________________
'(...)każde zagadnienie można rozpatrywać z dwóch punktów widzenia i każdy z nich może być słuszny. Jeśli więc masz wyrobioną na temat czegoś jednoznaczą opinię, świadczy to o tym, że nie znasz wszystkich faktów' J.Clarkson


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: cd Passat W8
PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2006, 14:54 
Offline

Dołączył: niedziela, 4 czerwca 2006, 14:46
Posty: 2
Witam,
piszecie rózne opinie na temat W8.Podobno silnik taki sobie?Znacie kogos kto ma coś takiego?Jak mu nie sprawuje?Narzeka?
Myslę o kupnie ctakiego auta i ostuningowaniu wnętrzności tak by wycisnąc z niego około 4 - 5 sek do setki.Czy jest taka mozliwość .Kto to zrobi najlepiej(referencje!)?Oczywiście ze skrzynią manualną.Znacie jakieś strony www na ten temat,temat tuningu w/w auta?
Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2006, 19:53 
Offline

Dołączył: środa, 22 czerwca 2005, 23:59
Posty: 12
Lokalizacja: Bolkow
Bugatti Veyron 8l W16 4xturbo 1001km jak mozna uturbic W16 to i W8 darady a pozatym slyszalem ze silniki typu W maja wyszsza kulture pracy to tyle pozdro :D :D :D

_________________
lepiej rzadzic w piekle niz uslugiwac w niebie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron