Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 10:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat:
PostNapisane: piątek, 25 sierpnia 2006, 11:34 
Offline

Dołączył: wtorek, 14 marca 2006, 11:46
Posty: 32
Lokalizacja: wawa
arni0000 napisał(a):
OK podaję link do artykułu http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... 93062,1135 pana Andrzeja Godula,.


wracając jeszce do tego linku który jest co tu dużo mówić na poziomie programów emitowanych w czasie tuningu na tvn Turbo :lol:

a pozatym ten artykuł jest sprzed ... 4 lat wiec troche sie pozmieniało i dziś ceny w sklepach sa wyższe wiec automatycznie wyjdzie wiecej niż jak zakładałeś 8-9 kpln :lol:

echh najbardziej śmiać mi sie chce z fragmentu o "tuningu" GTA 80 koni z 1.1 za 5500 Buahahahahahahaha, nasz kolega szary zrobi Ci coś takiego za tauzena no moze półtora Policz ile zostanie w kieszeni. AAA chcesz adres czy odrazu telefon ??? :lol:

_________________
nisko twardo i szeroko ;)

http://www.centomania.pl/fotosy_galeria ... xer_27.jpg
http://www.centomania.pl/fotosy_galeria ... eq_037.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 26 sierpnia 2006, 00:59 
Offline

Dołączył: środa, 2 marca 2005, 20:05
Posty: 47
Lokalizacja: 3miasto
arni0000 napisał(a):
OK podaję link do artykułu http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... 93062,1135 pana Andrzeja Godula, który znawcą tunningu powinien być znany na końcu podane są ceny. Jeśli jesteś taki dobry podstawię ci 700 dam 3000zł i później się nim raz przejadę tak jak to robię wszystkimi moimi autami i mogę się załozyć o następne 3000zł że nie wytrzyma mojej jazdy ( nie mówię o piszczeniu oponami). Lubię jazdę po autostradach (najczęściej w Niemczech) gdzie trzeba hamować ostro. Po mieście nie jeżdżę szybko, bo to ostatni kretynizm. Proszę podaj konkretne adresy gdzie znajdę ceny tych części po tak pisać to ja też potrafię. Dałeś aders strony która jest w budowie. Jasne że mozna zrobić samemu duzo taniej ale gość nie miał o tym pojęcia więc wychodzę z założenia że nie potrafi przeliczyć silnika pod kątem montażu turbiny lub obliczenia przepustowości wydechu i jego tłumienia oraz dobrania odpowiedniej długości dolotu i jego średnicy. Do tego też potrzebna jest hamownia podwoziowa, bo bez tego może się okazać, że zamiast planowanych 100 mamy 60 PS. Do mojego cliperka sam dobierałem wydech i dolot i teraz po małych przeróbkach ma 165 PS z seryjnych 150. Dobra szkoda mi czasu na ta polemikę mieliście podać konkrety a ty widzę, że nic się kolega nie dowie od was.



oto sklepik naszego kolegi z centomani:
http://www.fiatczesci.vel.pl/ mozesz tam obejrzec sobie jakie sa ceny czesci ;) (i tak wyzsze niz na gieldzie)

Co do artykulu zgadzam sie co do zasady ale nie zgadzam sie co do cen :lol: :lol: Jak juz Fixxxer napisal szary ktorego strona jest w budowie moze zrobic ci to taniej a czasem lepiej. Szanuje pana Andrzeja Godule i napewno jest fachowcem jakich malo ale powiedzmy sobie szczerze cena jest 2x wieksza dlatego ze to godula robi a nie malo znany chlopak z Czestochowy ;)

O hamowniu ostrym tez juz napisalem przeszczep zaciskow z uno turbo i mozesz orac do bulu sej swoja waga niejest wstanie ich zagrzac no ale ja sie nie znam, nie jezdze moim sejem po 3miejskiej obwodnicy i nie musze wyhamowywac z 200km/h do 100km/h bo ktos zobaczyl ze male czarne jedzie wiec napewno wolne ty wiesz lepiej

Mam pytanko miales fiata? seicento albo cieniasa? dlubales cos przy nim? probowales zdobyc czesci? Wydaje mi sie ze nie wiec pytam po co zabierasz w tej dyskusji glos? co wiecej klocisz sie z ludzmi ktorzy sa uzytkownikami i domowymi mechanikami tych aut. Lepiej poprostu bedzie jak juz dalej nie bedziemy dyskutowac bo my mowimy o realicha a ty o artykule z przed 4 lat ktory nijak ma sie do rzeczywistosci ;)

Pozdrawiam

_________________
112KM 142Nm
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 08:37 
Offline

Dołączył: piątek, 23 czerwca 2006, 14:22
Posty: 8
Lokalizacja: Bełchatów
Fixxxer napisał(a):

echh najbardziej śmiać mi sie chce z fragmentu o "tuningu" GTA 80 koni z 1.1 za 5500 Buahahahahahahaha, nasz kolega szary zrobi Ci coś takiego za tauzena no moze półtora Policz ile zostanie w kieszeni. AAA chcesz adres czy odrazu telefon ??? :lol:


Ok jutro kupuje CC 700 i podstawiam do gościa daj tylko telefon do zobaczymy jak wyciągnie te 80PS za tego tauzena no 1500zł tak jak napisałeś. Skoro ma takie ceny to za 2000-3000 to mi powinien ze 100-110ps wyciągnąć. Czekam na namiary. Daj też swoje abym mógł się na ciebie powołać jak gość nie będzie chciał tego w tych pieniądzach zrobić. Jeśli chodzi o CC to pierwszego kupiłem 1993 roku była to 900 i zmieniłem w niej wydech na przelotowy i udało się przerobić dolot. Później zmieniałem wałki polerowałem kanały dolotowe itp. Wszystko robiłem sam. Wiem, jakie to autko. Zrobiłem nim 200 000. Później miałem sportinga i modyfikowałem go tez sam.Ten silnik jest bardziej podatny na przeróbki, ale nie o tym rozmawiamy koledze chodziło o 700 i na tym się skupmy. We wszystkich autach robę wszystko sam ale ja mam warsztat i robię to tylko dla siebie. Dobra przestanimy gdybać prosiłem już raz o namiary i nie dostałem nic zaczyna mnie ta dyskusja nudzić bo jesteście monotematyczni. Piszecie że można zrobić taką modyfikację ale nikt nawet nie podał adresu ani telefonu do firmy która to zrobi za tego waszego tauzena (250 EURO).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 11:03 
Offline

Dołączył: wtorek, 14 marca 2006, 11:46
Posty: 32
Lokalizacja: wawa
arni0000 napisał(a):
Fixxxer napisał(a):

echh najbardziej śmiać mi sie chce z fragmentu o "tuningu" GTA 80 koni z 1.1 za 5500 Buahahahahahahaha, nasz kolega szary zrobi Ci coś takiego za tauzena no moze półtora Policz ile zostanie w kieszeni. AAA chcesz adres czy odrazu telefon ??? :lol:


Ok jutro kupuje CC 700 i podstawiam do gościa daj tylko telefon do zobaczymy jak wyciągnie te 80PS za tego tauzena no 1500zł tak jak napisałeś. Skoro ma takie ceny to za 2000-3000 to mi powinien ze 100-110ps wyciągnąć. Czekam na namiary. Daj też swoje abym mógł się na ciebie powołać jak gość nie będzie chciał tego w tych pieniądzach zrobić. Jeśli chodzi o CC to pierwszego kupiłem 1993 roku była to 900 i zmieniłem w niej wydech na przelotowy i udało się przerobić dolot. Później zmieniałem wałki polerowałem kanały dolotowe itp. Wszystko robiłem sam. Wiem, jakie to autko. Zrobiłem nim 200 000. Później miałem sportinga i modyfikowałem go tez sam.Ten silnik jest bardziej podatny na przeróbki, ale nie o tym rozmawiamy koledze chodziło o 700 i na tym się skupmy. We wszystkich autach robę wszystko sam ale ja mam warsztat i robię to tylko dla siebie. Dobra przestanimy gdybać prosiłem już raz o namiary i nie dostałem nic zaczyna mnie ta dyskusja nudzić bo jesteście monotematyczni. Piszecie że można zrobić taką modyfikację ale nikt nawet nie podał adresu ani telefonu do firmy która to zrobi za tego waszego tauzena (250 EURO).


wiesz co nie dosć ze napaliłeś sie na te adresy i telefony jak szczerbaty na suchary to jeszczer czytać nie umiesz. W artykule który podlinkowałeś jest mowa o przeróbce fiata sc sporting czyli 1.1 z 54 na 80 koni za 5500. o tym mówiłem w poprzednim poście a nie o przeróbce 700 na 80 koni. To da sie zrobić za 3 kpln tak jak wspominałem jeszcze wcześniej. Wiesz już mi sie zrobiło nieodobrze od tej dyskusji bo zarzucasz ciągle montoematyczność a sa przyssałeś sie do tych adresów i telefonów i tak w kółko. MOge sie z Tobą założyć ze dajesz 700 do tego 3 klocki. I jak zbuduje Ci za te pieniadze auto o ktorym mówie oddajesz mi papiery do samochodu?? Idziesz na taki układ ???? ewentualnie inna możliwość dawaj sportinga 1.1 i za 250 Euro dostaniesz 80 kucy. Podejmujesz wyzwanie ??

_________________
nisko twardo i szeroko ;)

http://www.centomania.pl/fotosy_galeria ... xer_27.jpg
http://www.centomania.pl/fotosy_galeria ... eq_037.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 17:27 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 21 marca 2005, 22:00
Posty: 88
Lokalizacja: Wafka
arni0000 napisał(a):

zmieniłem w niej wydech na przelotowy i udało się przerobić dolot. Później zmieniałem wałki polerowałem kanały dolotowe itp. Wszystko robiłem sam. Wiem, jakie to autko.


ciach....

szczeniak jesteś i tyle..... jak byś wymienił w 900 wałki to byś wiedział że TAM NIEMA WAŁKÓW...... jest jeden wałek.....
i TAM NIEMA KANAŁÓW DOLOTOWYCH które da sie wypolerować bo kolektor dolotowy i kanały ssące zaczynają się od otworu o średnicy ok 40mm przez który nieda sie nic zrobić z kanałami dolotowymi..... no chyba że jesteś jak ten ginekolog z kv-u który przez wydech zrobił remont silnika....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:45 
Offline

Dołączył: sobota, 30 kwietnia 2005, 16:32
Posty: 336
Lokalizacja: z nienacka... :)
Tommi napisał(a):
no chyba że jesteś jak ten ginekolog z kv-u który przez wydech zrobił remont silnika....

:lol: :lol: :lol:

_________________
Porsche 911 '79 crazy owner....... :D
Jestem zawsze tam gdzie SSS. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: wtorek, 29 sierpnia 2006, 07:58 
Offline

Dołączył: piątek, 23 czerwca 2006, 14:22
Posty: 8
Lokalizacja: Bełchatów
Pisząc wałki miałem na myśli kilka sztuk po kolei, kolektor da się wypolerować, gaźniki tez przerabiałem oraz wiele innych rzeczy. Było to w 93 roku jak nie było dostępu kompletnie do niczego w tym czasie pewno ty jeszcze w pieluchy robiłeś. To ze jest tam mały otwór nie oznacza, że nie można go wypolerować. Teraz już się porpirdułkami i żelazkami nie zajmuję dobre są dal małych chłopców. Nawet moja żona nie chce tym jeździć. Wraz z wiekiem rośnie zapotrzebowanie na komfort a w tych puszkach nie ma więcej miejsca niż w maluchu. Jak to się mówi z gówna bata nie ukręcisz. I jak nawet wsadzisz motor 3 litrowy i mega spojlery a sej czy cc rozpedzć się będzie w 6 sek do setki to i tak zostanie on popirdułką.
Obecnie nie zajmuję się już pierdołami. Temat uważam za zamknięty z mojej strony bo szkoda mi czasu na bezsensowne gadki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: wtorek, 29 sierpnia 2006, 10:09 
Offline

Dołączył: wtorek, 14 marca 2006, 11:46
Posty: 32
Lokalizacja: wawa
arni0000 napisał(a):
Pisząc wałki miałem na myśli kilka sztuk po kolei, kolektor da się wypolerować, gaźniki tez przerabiałem oraz wiele innych rzeczy. Było to w 93 roku jak nie było dostępu kompletnie do niczego w tym czasie pewno ty jeszcze w pieluchy robiłeś. To ze jest tam mały otwór nie oznacza, że nie można go wypolerować. Teraz już się porpirdułkami i żelazkami nie zajmuję dobre są dal małych chłopców. Nawet moja żona nie chce tym jeździć. Wraz z wiekiem rośnie zapotrzebowanie na komfort a w tych puszkach nie ma więcej miejsca niż w maluchu. Jak to się mówi z gówna bata nie ukręcisz. I jak nawet wsadzisz motor 3 litrowy i mega spojlery a sej czy cc rozpedzć się będzie w 6 sek do setki to i tak zostanie on popirdułką.
Obecnie nie zajmuję się już pierdołami. Temat uważam za zamknięty z mojej strony bo szkoda mi czasu na bezsensowne gadki.


sam widzisz ze Twoja teoria troszke rozmywa sie z rzeczywistością. Dłubałes seja 12 czy 13 lat temu i zabierasz głos jak byś był zorientowany w cenach na dziśeijszym rynku. Do tego linkujesz bezsensowne artykuły które sa dla gowniarzy i ludzi z grubym portfelem. Dodatkowo obrażasz ludzi którzy przechodza ten sam etam który i Ty przechodziłeś lat temu kilka.
Człowieku starzejesz sie i w takim razie zabawe popierdułkami zostaw małym chłopcom. Bo okazuje sie ze Ci mali chłopcy którzy sikali niedawno w pieluchy mają obecnie większa wiedze na ten temat niż Ty. Wiec daruj sobie mądrości w stylu wujek dobra rada bo one nic nie wnoszą do dyskusji poza stekiem bzdur nie mającym odzwierciedlenia w dzisiejszych czasach.

A tak na marginesie te popierdołki mają już swoje zasłuzone miejsce w polskim sporcie motorowym wiec choćby z tego powodu należy im sie jakikolwiek szacunek.
Zreszta domena człowieka inteligentnego i rozumnego jest umiejętnośc podejscia do tego zo juz nas nie dotyczy. 10 lat temu jeździłem kaszlakiem i nigdy na to autko złego słowa nie poqwiem tymbardziej na kierwoców którzy nim jeżdża bo albo sie uczą na tanim aucie albo nie stać ich na coś lepszego. Ty zdaje sie nie zauwazasz tej subtelnej różnicy bo jesteś pan z bagażem doświoadczeń i co bedziesz jakiś siuśmajtków w swoich popierdółkach uczył wiedzy motoryzacyjnej.....
przecież to niegodne

_________________
nisko twardo i szeroko ;)

http://www.centomania.pl/fotosy_galeria ... xer_27.jpg
http://www.centomania.pl/fotosy_galeria ... eq_037.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: wtorek, 29 sierpnia 2006, 19:23 
Offline

Dołączył: wtorek, 16 maja 2006, 21:04
Posty: 40
Panowie - skończcie tą dyskusję. Każdy ma swoje racje - jeden chce wydać 7k drugiemu wystarczy 3k i wszyscy zadowoleni. Moje CC już poszło pod młotek - szukam czegoś lepszego. ehhh.. gdybym mógł zamknąć ten wątek... Gdybym wiedział co się z tego wywiąze pewnie bym tego nie zaczynał...

_________________
There are no slow cars - there are only slow drivers.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron