Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 18:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Jak zwiekszyc moc
PostNapisane: środa, 6 września 2006, 17:03 
Offline

Dołączył: wtorek, 5 września 2006, 15:29
Posty: 4
Lokalizacja: Radom
Mam pytanko jak bym mogł zwiekszyc moc mojej Lagunki??jest to silnik 2.0 benzyna(115Km)a jeszcze jedno musze dodac to jest automat!!Pomozecie?? :D :D :D Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: środa, 6 września 2006, 20:17 
Offline

Dołączył: środa, 6 września 2006, 19:53
Posty: 9
Lokalizacja: Szczecin
Kolego jak widzę takie pytania to mi ręce opadają......Albo masz 12 lat albo albo nie masz pojęcia o czym piszesz.Na tym forum są ludzie którzy naprawdę mają olbrzymią wiedzę na temat przerabiania samochodów ale na twoje pytanie to można odpowiedzieć tylko w stylu w którym zostało ono zadane.
Kup na allegro 7 magnetyzerów filtr stożkowy tłumik końcowy "sportowy" (najlepiej taki zadarty do góry :twisted: w stylu DTM bo najlepiej ryczą) na wszystko wydasz ze
dwie stówy a będziesz miał ze 30%
więcej mocy :D
Jak chcesz żeby ktoś ci mądrze odpowiedziedział i pomógł to zadaj mądrze i precyzyjnie swoje pytanie (jakiego typu przeróbka cię interesuje,turbo,nitro swap,jaką kwote chcesz na to przeznaczyć czy chcesz te prace wykonać samodzielnie czy zlecić to profesjonalistom,czy potrafisz określić w jakim stanie jest twój silnik a w zwiazku z czym jak zniesie ewentualne przeróbki itp itd)
Mam nadzieje że zaczaiłeś bazę.
pozdrawiam
:!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 7 września 2006, 15:23 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Niech przedmówca pójdzie ochłonąć, forum jest po to żeby sobie pomagać.

Z laguny 2.0 8V wiele nie osiągniesz.
Po prostu nie opłaca się, wydać kupe pieniędzy to nie jest sztuka. Tuning wolnossący w aucie na co dzień mija się z celem, uturbienie tego silnika to będzie droga przez mękę, swap silnika z laguny 2.0T to też kiepski pomysł, bo po jest ich mało, są drogie i też wybuchają (wiodąca polska firma wybuchła taki 3 razy... tak na mieście mówili)

Moja rada: zostaw sobie tan samochód jako dupowóz i kup coś za kilka tysięcy pln do zabawy, albo sprzedaj i kup coś z większą mocą w serii

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 9 września 2006, 00:46 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 4 września 2006, 09:54
Posty: 3
Lokalizacja: WARSZAWA/LEGNICA
sorki ze sie wtrace - ale jak juz myslisz o pociagnieciu mocy w swojej reni pomysl o zalozeniu walkow sportowych - dalej kolektor wydechowy i przerobka wydechu - pozniej soft - hamownia - ale tak jak koledzy mowia za duzo z tego nie wyciagniesz - a jak bedziesz naprawde chcial zwiekszyc moc licz sie ze sporymi kosztami $$$

_________________
DIESEL POWER


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 9 września 2006, 02:34 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Tippex napisał(a):
sorki ze sie wtrace - ale jak juz myslisz o pociagnieciu mocy w swojej reni pomysl o zalozeniu walkow sportowych - dalej kolektor wydechowy i przerobka wydechu - pozniej soft - hamownia - ale tak jak koledzy mowia za duzo z tego nie wyciagniesz - a jak bedziesz naprawde chcial zwiekszyc moc licz sie ze sporymi kosztami $$$


Ostre wałki w rodzinnej lagunie w automacie? nieporozumienie. Miałem 3 laguny, fajne auto, wygodne, duże, bezpieczne, wbrew opinii o francuzach bezawaryjne nawet na dużych przebiegach, ale sportu w nim nie ma za grosz.
Jak koniecznie chce ktos poczuć trochę sportu w lagunie, to proponuję zacząć od hamulców i zawieszenia - mistrza przyspieszenia nigdy z lagi nie zrobisz, a z twardszym zawiasem i mocniejszymi hamulcami by się przyjemnie jeździło.
Aha - jest jeszcze silnik V6 - ten jeździ sympatycznie, ale koszty utrzymania są chore.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Pytanie
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 23:21 
Offline

Dołączył: czwartek, 7 września 2006, 04:38
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Cześć jestem nowy na forum i mam pytanko podobnej treści tyle, że inne auto Preluda 97r 2.0 czy przelotowy wydech wogule coś da? Zaoferowano mi wywalenie katlizatora i wrzucenie strumienicy jako wypełnienie ale czy to ma sens podpowiedzcie mi mam jakieś 3 tyś na zabawki do auta i nie wiem jak to sensownie zrobić przede wszystkim myśle nad jakimś fanym zderzakiem lub dokładką nie za dużym ale "uroczym" jak macie jakies pomysły to dajcie znać

Pozdrawiam

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 23:38 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Poszukaj podobnych tematów na forum.
Strumienice wybij sobie z głowy.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 23:45 
Offline

Dołączył: czwartek, 7 września 2006, 04:38
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki

Ale masz jakieś pomysły jak nie wywalenie kata na początek to co ? stożek dolot już zrobiłem prócz fajnego dźwięku nic to nie dało delikatne strojenie modułu też już zaliczyłem i coś tam sie poprawiło ale kumpel z serwisu opla mi to robil po przyjacielsku i poprostu no coment

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006, 09:46 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Ja Ci radzę... sprawdź sobie tą stronę: http://www.adamRgarage.com najlepiej pogadaj z właścicielem, myślę że bedziesz zadowolony.

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: środa, 25 października 2006, 19:47 
Offline

Dołączył: sobota, 9 września 2006, 21:33
Posty: 15
Lokalizacja: Nadarzyn
dlaczego strumienicę wybić sobie z głowy ? jak ktoś ma i tak wypalony kat to strumienica na pewno w kształcie kata nie zaszkodzi a ułatwi przeglądy , nie tak jakby miało to miejsce ze zwykłą rurką ...

_________________
-=EAGLE TALON TSi AWD: stożek z dolotem, blow-off Greddy Type-S, FMIC, Zegary Boost-AFR-EGT. Docelowo 1.2bara na T25=-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: środa, 25 października 2006, 23:10 
Offline

Dołączył: środa, 27 kwietnia 2005, 14:43
Posty: 86
Lokalizacja: Płock
to na rurke zamiast naspawaj obudowe z katalizatora i po problemie :wink: a strumienica to sie nadaje tylko do tego zeby komus ja z glowy wybic :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: środa, 25 października 2006, 23:54 
Offline

Dołączył: czwartek, 7 września 2006, 04:38
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Tak jak mowiłem strumienica tylko na wypełnienie wydechu na początek chce wywalic kata ale auto jest w idealnym stanie uklad wydechowy też więc czy to coś da ???
wierzcie lub nie ale crx-a 1.6 125km objezdżam przynajmniej te dwa z którymi się ciąłem aczkolwiek chce usłyszeć wydech bo wnerwia mnie brak dźwięku silnika wcześniej miałem 6 cylindrów i troszke mi tego brakuje a przy okazji chciałbym polepszyć osiągi i czy wywalenie katalizatora to spowoduje???

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 00:23 
Offline

Dołączył: czwartek, 30 listopada 2006, 00:19
Posty: 2
Lokalizacja: ZSW!
mam pytanie ma ktos gdzies tanio zalatwic silnik do Hondy najlepiej B16A2 mam coupe i chcem zeswapowac... moze ktos wie czy duzo zabawy bedzie np. z wieksza pojemnoscia typu H22a ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 00:37 
Offline

Dołączył: niedziela, 19 lutego 2006, 21:09
Posty: 141
Jarek Prelude napisał(a):
Dzięki

Ale masz jakieś pomysły jak nie wywalenie kata na początek to co ? stożek dolot już zrobiłem prócz fajnego dźwięku nic to nie dało delikatne strojenie modułu też już zaliczyłem i coś tam sie poprawiło ale kumpel z serwisu opla mi to robil po przyjacielsku i poprostu no coment


Wywal katalizator srodek wykrusz i w obudowe wsun rurke takiej srednicy jakiej masz wydech najlepiej zrobić cały układ wydechowy od kolektora z troszke wiekszej srednicy ile jak niechcesz to zrub tak jak wyzej Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Jak zwiekszyc moc
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 11:30 
Lolek napisał(a):
Mam pytanko jak bym mogł zwiekszyc moc mojej Lagunki??jest to silnik 2.0 benzyna(115Km)a jeszcze jedno musze dodac to jest automat!!Pomozecie?? :D :D :D Pozdrawiam


A masz zamontowany podtlenek ElPiDżi ?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron