Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 01:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 11:32 
sebek napisał(a):
Jarek Prelude napisał(a):
Dzięki

Ale masz jakieś pomysły jak nie wywalenie kata na początek to co ? stożek dolot już zrobiłem prócz fajnego dźwięku nic to nie dało delikatne strojenie modułu też już zaliczyłem i coś tam sie poprawiło ale kumpel z serwisu opla mi to robil po przyjacielsku i poprostu no coment


Wywal katalizator srodek wykrusz i w obudowe wsun rurke takiej srednicy jakiej masz wydech najlepiej zrobić cały układ wydechowy od kolektora z troszke wiekszej srednicy ile jak niechcesz to zrub tak jak wyzej Pozdro


A pomyślałeś co na to powie sonda LAMBDA ? Co się będzie działo, kiedy spaliny szybciej opuszczając układ wydechowy będą powodować niedogrzanie takiej sondy ?


Góra
  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 18:38 
Offline

Dołączył: niedziela, 19 lutego 2006, 21:09
Posty: 141
To zamontujesz ogrzewanie sondy :lol: zartuje!! jakoś czesto się wycina katalizator i niema problemów jesli by sonda była za katalizatorem to juz gorzej bo tez się tak zdarza ze są 2 jedna przed druga za ale w tym przypadku niema powodu robić z igły widły bo wszyscy tak robią i samochody jezdzą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 18:43 
sebek napisał(a):
To zamontujesz ogrzewanie sondy :lol: zartuje!! jakoś czesto się wycina katalizator i niema problemów jesli by sonda była za katalizatorem to juz gorzej bo tez się tak zdarza ze są 2 jedna przed druga za ale w tym przypadku niema powodu robić z igły widły bo wszyscy tak robią i samochody jezdzą


Sebek, mi chodzi o sensowne podejscie a nie druciarskie metody z pod trzepaka.

Czy samochody jeżdzą bez katów ? Owszem... a potem czyta się "wysypało mi sie to lub tamto, pomóżcie...".
To, że coś "jedzie" wcale nie oznacza, że silnik jest "zdrowy" i pracuje w "obtymalnych warunkach".
Widziałem i takie 1.8T z LPG w postaci mixera...i ich właściciele twierdzą, że jest super.

Niektóre silniki (np. w niektórych Audi) mają sonde umieszczoną w kolektorze wydechowym. W tym wypadku wycięcie kata nie wpływa na jej pracę.

Rób jak chcesz.... to Twój samochodzik ;)

Gdyby samochód miał 2 sondy.... jedna przed katem a druga za... to po wycięciu katalizatora nie wiem czy odjechał byś z miejsca ;)
Silnik przechodzi w awaryjny tryb pracy.


Góra
  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 22:24 
Offline

Dołączył: czwartek, 7 września 2006, 04:38
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
To już zrobiłem i super chodzi-piękny dźwięk zrobiłem pełną przelotówkę z końcowym włącznie efekt jest teraz co dalej? ;)[/quote]

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 22:38 
Offline

Dołączył: czwartek, 7 września 2006, 04:38
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
W miejsce kata wstawiłem strugę imitującą kata poprawiło sie szczególnie dół teraz jest ok 8.5 sek do 100 co daje poprawę samopoczucia i z tym nie dogrzaniem sondy masz rację ale dwie sprawy pierwsza jest taka że sonda jest zaraz za kolektorem więc ciśnienie spaliny nie ma za bardzo wpływu druga jest taka że silnik w zależnosci od warunków atmosferycznych w różnych temp pracuje i jakoś chodzi ale masz rację że w niektórych konstrukcjach daje to negatywny wpływ na pracę ale u mnie jest ok spalanie nie wzrosło a to przede wszytkim dało by do myślenia za to ostatnio zalałem paliwo na neste i Vmax 170 km/h porażka:(

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 22:50 
Nie chodzi o ciśnenie spalin a o ich temperaturę....


Góra
  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 23:06 
Offline

Dołączył: czwartek, 7 września 2006, 04:38
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
No tak ale odnosiłeś się do odpowiedniej temp otoczenia sondy poprzez zmniejszenie ciśnienia spaliny

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 23:18 
Jarek Prelude napisał(a):
No tak ale odnosiłeś się do odpowiedniej temp otoczenia sondy poprzez zmniejszenie ciśnienia spaliny


Widać źle zrozumiałem co napisałeś ;)


Góra
  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 23:24 
Offline

Dołączył: czwartek, 7 września 2006, 04:38
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
spoko ale masz dobrą myśl techniczną ;)
A przy okazji masz jakieś pomysły co dalej możnaby zrobić z tą hondziną 2.0?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 23:29 
Prawde powiedziawszy... to aby osiągnąć jakieś wymierne i oczuwlane wyniki w przyroście mocy i momentu trzeba wstawiać turbine....

... lub rozejrzeć się za jakimś innym samochodem (najlepiej quattro ;)).


Góra
  
 
 Temat:
PostNapisane: środa, 31 stycznia 2007, 14:10 
Offline

Dołączył: niedziela, 28 stycznia 2007, 20:48
Posty: 5
Lokalizacja: Lanc Customs (Gdańsk)
Jeśli moge wtrącić zdanie to sonda lambda nie bada tylko temperatury czy ciśnienia spalin lecz ich skład i szkodliwe związki ulatniające się do atmosfery, dzięki czemu wysyła sygnał do komputera sterujacego, który odpowiednio zmienia skład mieszanki paliwowo- powietrznej tak by spaliny te były mniej szkodliwe. Spotyka się to rozwiązanie w nowoczesnych silnikach, które w rezultacie wariuja w sytuacji gdy nie ma katalizatora i jak to napisał jeden z przedmówców (bezduszny) samochód może nawet nie ruszyć z miejsca bez katalizatora (przypadku sondy przed i za katalizatorem).

Krótko mówiąc : nie polecam wycinania katalizatora jeżeli nie chce się specjalnie dla samej tej modyfikacji zmieniac programu sterującego lub "oszukiwać sondę lambdę"

:twisted: pozdrawiam
Lanc

_________________
Lanc Customs


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron