Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 18:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Temat: smarowanie turbo i BLOW OFF
PostNapisane: piątek, 23 lutego 2007, 00:31 
Offline

Dołączył: wtorek, 12 grudnia 2006, 20:17
Posty: 8
Lokalizacja: Godów
Witam. Mama dopiero 15 lat i zbieram informacje których nie umiem znaleźć w internecie na temat tuningu. Tak jak w temacie pisze ,,smarowanie turbo,,
Interesuje mnie jak doprowadza się olej do turbo. Czy mątuje się dodatkową
pompę oleju czy przerabia się tą która smaruje silnik i robi się jakieś ,,odgałęzienie,, do turbo i wedy jest obieg zamknięty. Czy do wszystkich silników można zalozyć turbo?? Jeszcze jedno pytanie. Zawór BLOW OFF ma za zadanie odpuszczać nadmiar powietrza które jest tłoczone przez rozpędzoną turbinę po zamknięciu przepustnicy. Zawór mątuje się na drodze dolotowej do kolektora ssącego. Czy wystarczy go tylko umieścić na drodze dolotu i sam bedzie resztę robił czy trzeba go jeszcze do czegoś podłączyć??
Trochę się rozgadałem ale motoryzacja to moja pasja a szczególnie tuning.
Myślę że będziecie tak mili i i odpowiecie na moje pytania.
Jeszcze jesdno pytanie. Jak wygląda podłączenie BLOW-OFF-a do silników gaźnikowych.
Pozdrawiam MaĆ


Ostatnio edytowano piątek, 23 lutego 2007, 18:07 przez MaC, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: piątek, 23 lutego 2007, 00:51 
Wystarczy ze z czyjnika cisnienia oleju zrobisz trójnik i doprowadzisz przewód do turbo.Jesli chodzi o montaz turbo to mozna do kazdego samochodu zamontowac ale poco robic sobie koszty.Blow off jest załozony na dolocie tak jak pisałes a przewód podcisnieniowy na drugim koncu blow offa jest podłaczony do kolektora ssacego i przy róznicy cisnien sie otwiera. :wink:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron