Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Temat: Poszukiwany dobry elektryk do podlaczenia CarPC (Wawa)
PostNapisane: środa, 28 marca 2007, 14:58 
Offline

Dołączył: wtorek, 27 marca 2007, 02:43
Posty: 4
Witam
Zamontowalem w samodzie komputer, tzw. CarPC, samemu zlozony (komputer jest gotowy, chyba najmniejszy stacjonarny komputer swiata HP e-PC, niby do zastosowan biurowych, ale cala instalacja byla wymyslona przeze mnie). Do tego mam monitor dotykowy ktory wbudowalem w deske rozdzielcza (na fotkach widac).
Procesor to Celeron 1GHz. 512MB RAM, dvd itd. Funkcje jakie daje taki komputer to m.in.:
nawigacja, dvd, mp3, tv, internet (przez wifi lub telefon), telefon przez bluetooth, kamera cofania i sporo innych.
Ogolnie bardzo fajna zabawka i calkiem przydatna. No i jedna z bardzo niewielu w polsce :)

I teraz jest problem:
Komputer jest napedzany przez przetwornice (niestety nie da sie go inaczej podlaczyc bo zasilacz komputera jest dwunapieciowy - 12 i 19V, a nie tak jak w kazdym innym komputerze). I teraz jest problem z podlaczeniem tego w samochodzie.
Po podlaczeniu przetwornicy do akumulatora komputer swiruje, przy wlaczonym silniku takze. Napiecie dostaje dobre, wszystko jest ok, pobiera ok. 2 Amperow. Natomiast jesli podlacze do akumulatora w innym samochodzie, wiekszego, to wszystko dziala, na wlaczonym silniku tez. Ale jesli moj akumulator odlacze od elektryki samochodu i podlacze do niego tylko komputer to wszystko dziala.
Ale jest jeszcze jedna sprawa: jesli podlacze w innym samochodzie ten komputer (w tym gdzie dziala normalnie) ale podlacze tez do zapalniczki w nim monitor dotykowy to komputer wariuje! Tak jakby monitor tak bardzo obciazal instalacje, a bierze niecale 0,1 ampera, wiec prawie nic!
Sprawdzalem wszystkie napiecia, obciazenia i nic.

Bylem w zakladzie Caraudio, odeslali mnie od elektryka ze to niby alternator. Elektryk (stary dziadek jakis ktory robi chyba tylko duze fiaty) jak zobaczyl komputer to nie wiedzial co to jest wogole i jak to ma dzialac. Ale alternator jest ok.

W tej chwili jedyne rozwiazanie jakie znalazlem samemu to wlozenie akumulatora od skutera (5Amh, zelowy) do bagaznika. Na nim komputer chodzi normalnie, ale bez ladowania akumulator wystarcza na niecala godzine. Dlatego jesli nic innego nie uda sie wymyslec to chcialbym go podlaczyc jakos do alternatora, tak zeby sie doladowywal.

Dlatego szukam elektryka, najlepiej mlodego albo takiego ktory potrafi pomyslec. Kogos kto nie robi tylko standardowych instalacji, ale potrafi tez troche tworczo pomyslec i pokombinowac tak zeby ten komputer dzialal udalo sie uruchomic normalnie. Bo wszedzie mnie odsylaja i nic nie potrafia powiedziec. Nawet jesli komus sie nie uda tego zrobic, bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc!

Znacie kogos takiego? A moze ktos z Was sie zajmuje elektryka albo profesjonalnym Caraudio albo raczej Carvideo?

Samochod w ktorym mam to zamontowane to Mazda 323F BA.

I kilka fotek jak to wyglada teraz (jeszcze nie skonczone w calosci):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W razie czego prosze o kontakt:
darek@solorz.pl
gg: 3037860
tel. 501 688 937

Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron