Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Turbosprężarka
PostNapisane: piątek, 4 marca 2005, 23:54 
Offline

Dołączył: wtorek, 8 lutego 2005, 16:12
Posty: 34
CZY POTRAFI KTOS MI ODPOWIEDZIEC JAKIE KOSZTA MUSIAL BYM PONIESC JESLI CHCIAL BYM ZAMONTOWAC JAKAS NIEDUZA TURBOSPREZARKE DO SEATA 1.4 (TEN SILNIK JEST CHYBA IDENTYCZNY JAK W VW GOLFIE 3)I CZY PRZY POSIADANIU JAKIEJS MALEJ TURBINKI SAMOCHOD PALI DUZO WIECEJ JESLI TAK TO MOZE KTOS WIE O ILE WIECEJ A MOZE WOGOLE SPALANIE SIE NIE ZWIEKSZA...?A WLASNIE JESLI MIALA BY ONA BYC NIE DUZA TO MOZE KTOS WIE O ILE KONI PODNIOSLA BY MOC SILNIKA I CZY SILNIK DUZO SZYBCIEJ SIE ZUZYWA PRZY TURBO...?

_________________
szukam sponsora do tuningu mojej fury hehehe
chetni pisac na maila :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 00:15 
Offline
Site Admin

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 18:04
Posty: 167
Jeszcze raz napiszesz posta duzymi literami to cie kara boska spotka. Zanim zalozysz sobie turbo znajdz na googlu netykiete i ja przeczytaj. Milego wieczoru :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 00:36 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 20:08
Posty: 6923
1. Samochód z turbiną pali zawsze mniej niż taki sam bez turbo, posiadanie turbiny nie ma znaczenia dla wytrzymałości i trwałości silnika
2. Nie opłaca sie modyfikować 1.4 N/A, to absurd
3. Kup na szrocie silnik 1.8T i wstaw w sprawdzonej firmie, koszt w sumie ok. 10.000
4. Jeżeli nie chcesz wykonać pkt 3 - NIE RÓB NIC Z TYM AUTEM.

_________________
http://www.apispower.pl

9,93 ET (N2O 1-5), Biała Podlaska 12.06.2005
9,45 ET (bez N2O), Krems 13.09.2008
S4 - coś jakby kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 04:12 
Offline

Dołączył: środa, 4 sierpnia 2004, 04:01
Posty: 264
Lokalizacja: Lublin
ja mam honde 1.4 turbo 2000r 3dr

1. mi spalanie przy jezdzie codziennej spadlo (niestety w zimie pali wiecej niz n/a). z maxymalnym palowaniem pali dosc duzo ponad 12l/100km
2. oZ, nie chce nic mowic, ale dyskryminujesz tym klasy M i M+ :P chyba ze miales akurat na mysli TEN konkretny silnik z ibizy, to zgoda =] jest po prostu ujowy ze tak ujme :D
3. zastanow sie nad opcja oza
4. tego punktu wyzej ne czytaj :) zrob to co uwazasz za stosowne, niektorzy uwazaja ze lepiej jezdzic dlubanym 1.4 ktore bedzie slabsze od innych aut, ale zato najmocniejsze z tych slabszych (lub po prostu lepsze od serii), niz jezdzic mocna seria. faktycznie, tuning to uzaleznienie i ja np. nie potrafilbym kupic mocnego auta i cieszyc sie mocna seria.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 11:22 
Offline

Dołączył: środa, 16 czerwca 2004, 15:58
Posty: 286
Lokalizacja: z moto i GP
OZ napisał(a):
1. Samochód z turbiną pali zawsze mniej niż taki sam bez turbo, posiadanie turbiny nie ma znaczenia dla wytrzymałości i trwałości silnika
2. Nie opłaca sie modyfikować 1.4 N/A, to absurd
3. Kup na szrocie silnik 1.8T i wstaw w sprawdzonej firmie, koszt w sumie ok. 10.000
4. Jeżeli nie chcesz wykonać pkt 3 - NIE RÓB NIC Z TYM AUTEM.


mini plus tez sie liczy :P

ale seatowski silnik 1,4 to fabryczznie 60KM wiec musialbys znalezc
ze 100KM na tej turbosprezarce.............
a)ciezko wykonalne
b)mnuuuustwo hajsu by to kosztowalo

wiec choc lubie klasy mini i mini+ to ........ niewidze sensu zabawy z tym motorem

_________________
Obrazek na zawsze w sercu....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 11:39 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 23:14
Posty: 40
A co myslicie o turbo do Toyoty Corolli 1.4 VVT-i 2002r 97KM?? Ile mozna bylo by uzyskac KM z tego samochodu i czy to ma w ogole sens??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 14:56 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 20:08
Posty: 6923
zrozumiałem pytanie, że chodzi o auto do codziennej jazdy a nie na zawody, jedno z drugim już na obecnym etapie ma coraz mniej wspólnego ze sobą, i dobrze :D

_________________
http://www.apispower.pl

9,93 ET (N2O 1-5), Biała Podlaska 12.06.2005
9,45 ET (bez N2O), Krems 13.09.2008
S4 - coś jakby kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 15:00 
Offline

Dołączył: wtorek, 8 lutego 2005, 16:12
Posty: 34
OZ napisał(a):
1. Samochód z turbiną pali zawsze mniej niż taki sam bez turbo, posiadanie turbiny nie ma znaczenia dla wytrzymałości i trwałości silnika
2. Nie opłaca sie modyfikować 1.4 N/A, to absurd
3. Kup na szrocie silnik 1.8T i wstaw w sprawdzonej firmie, koszt w sumie ok. 10.000
4. Jeżeli nie chcesz wykonać pkt 3 - NIE RÓB NIC Z TYM AUTEM.




Widzisz OZ jest taki maly problem ze niby ja tym autem jezdze prawie caly czas i wogole prawie jest moje ale to tylko prawie bo jednak matka jest wlascicielka i on nie pozwala mi nic zmieniac w tym aucie!!(kobieta starej daty nie idzie za postepem technicznym)dlatego zalezalo mi na tym by sie dowiedziec ile pali :) (tak zeby mama sie nie zorjetowala ze cos sie zmienilo a zarazem silnika nie zajechac bo dobrze by bylo jeszcze na nim z 80-90 tys przejechac-w tej chwili ma 66 tys zrobione) to pierwsza rzecz a droga to taka ze nie mam szans wladowac silnika za 10tys.zl bo mam 19 lat i nawet jeszcze nie pracuje :( wiec dla mnie 10zl to jest duzo nie mowiac o 100 :) a wlasnie dlatego chcialem sie dowiedziec co mozna zrobic z tym autkiem zeby choc nieco wiecej mocy wyciagnac bez diametralnych zmian i zarazem malym kosztem!!gdybym mogl to juz dawno bym wpakowal silniczek ale chyba diesla 1.9 od seata cupry!! ale niestety :( :( :(

PS. przepraszam za pierwszego posta pisanego DUZYMI LITERAMI :D :D :D :D

PPS. zapomnialem powiedziec ze ma to byc autko do codziennej jazdy ale nieco sprawniejszej(bo teraz to wyprzedzanie jest udreka!!)ale na 1/4 i tak chce wystartowac :) a co mi tam :) :) :) :) :)

_________________
szukam sponsora do tuningu mojej fury hehehe
chetni pisac na maila :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 15:05 
Offline
Site Admin

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 18:04
Posty: 167
To ja proponuje nie robic nic, podszkolic sie w jezdzie, poczekac az beda pieniazki i wtedy zmienic auto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 15:11 
Offline

Dołączył: wtorek, 8 lutego 2005, 16:12
Posty: 34
Jasiek napisał(a):
To ja proponuje nie robic nic, podszkolic sie w jezdzie, poczekac az beda pieniazki i wtedy zmienic auto.



heh narazie sie nie zapowiada na to zeby byly pieniazki :( :( :( wiec nowego autka napewno nie bedzie :( :( chyba ze w totka wygram a w jezdzie chyba bardziej sie nie da podszkolic gdyz po prostej nie ma mozliwosci chyba wiecej wyciagnac na umiejetnosciach niz teraz to robie przy tej mocy :( :( dlatego szukam jakiegos taniego urozmaicenia i dlatego jestem ciekaw ile kosztuje jakas mala turbinka :)

PS. a tak wogole to naprawde jazda autem o tej wadze i 60km jest przykre i nudne po miescie w ruchu i korkach naturalnie wiecej nie trzeba ale wieczorami albo na obwodnicy lepiej nie mowic a juz wogole zalamka jak z innych kumpli autkami sie porownam (nawet tez 1.4 :( :( :( )to jest smutne dlatego chce cos zmienic !!!Na prawde jak bym mial te ok 85-90 km to juz by mi robilo tak ze szok !!!dalej nawet marzeniami nie siegam :D :D :D :D ale oczywiscie wiecej bylo by lepiej :) :)

_________________
szukam sponsora do tuningu mojej fury hehehe
chetni pisac na maila :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 15:24 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 20:08
Posty: 6923
rozumiem Cię bardzo dobrze ale dla Twojego własnego, w tym finansowego dobra - nic nie rób w tym aucie, turbiny nie są drogie - drogie jest naprawianie zepsutego projektu i przywracanie stanu sprzed zmian

_________________
http://www.apispower.pl

9,93 ET (N2O 1-5), Biała Podlaska 12.06.2005
9,45 ET (bez N2O), Krems 13.09.2008
S4 - coś jakby kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 15:32 
Offline

Dołączył: wtorek, 8 lutego 2005, 16:12
Posty: 34
to sadzisz ze az tak moge rozwalic autko :( :( kurcze bo az mi sie plakac chce zwlaszcza jak o was czytam i o tym jak macie po 300-400-900km!!!!!
dla mnie marzeniem jest 100!!!!:( :( :(
musze jakos choc troche podniesc moc!!:( moze masz jakis inny pomysl...?pomoz OZZZ...!!!!! :)

_________________
szukam sponsora do tuningu mojej fury hehehe
chetni pisac na maila :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 15:49 
Offline
Site Admin

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 18:04
Posty: 167
Modyfikacje sa drogie, a te turbo szczegolnie, jezeli maja byc zrobione tak, zeby samochod pojezdzil chwile. Dlatego namow mame, zeby sprzedac to co macie obecnie i kupic cos innego, z wiekszym potencjalem na dzien dobry.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 15:54 
Offline

Dołączył: wtorek, 8 lutego 2005, 16:12
Posty: 34
Jasiek napisał(a):
Modyfikacje sa drogie, a te turbo szczegolnie, jezeli maja byc zrobione tak, zeby samochod pojezdzil chwile. Dlatego namow mame, zeby sprzedac to co macie obecnie i kupic cos innego, z wiekszym potencjalem na dzien dobry.


Naprawde nie da sie jej namowic!!juz probowalem....ona jest negatywmna do wszystkiego!!nawet radja w aucie nie pozwalala mi zmienic!!naszczescie zrobilem to w koncu i zobaczyla juz to fakcie wiec zostalo ale na nic innego nie ma szans :(

_________________
szukam sponsora do tuningu mojej fury hehehe
chetni pisac na maila :D :D


Ostatnio edytowano sobota, 5 marca 2005, 15:55 przez sewenap, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 15:55 
Offline
Site Admin

Dołączył: poniedziałek, 10 maja 2004, 18:04
Posty: 167
No to daj sobie spokoj w takim razie i poczekaj pare latek, przez ten czas mozesz sie np pobawic w KJSach, gdzie wcale nie moc jest najwazniejsza, a fun ogromny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron