Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego

forum dyskusyjne
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 12:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 08:16 
Offline

Dołączył: piątek, 21 sierpnia 2009, 21:08
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków / Mickey Garage
Marlon napisał(a):
Mickey napisał(a):
rozumie że zmiana tej klasy z rana będzie ok i niebede postrzegany nie tak jak trzeba, bo nieodpisałeś jednoznacznie

przed zawodami nie ma problemu. W trakcie zawodów zmiana tylko na wniosek sędziów.



dzieki, zatem (mam nadzieje) do zobaczenia w białej.

a bardziej niż drugi briefing zaciekawiła by nagroda w postaci darmowego kolejnego startu za 1e miejsce, 30% oplaty za drugie oraz 50za 3e (chyba nie beda to zbyt duze straty)

_________________
C20LET 535KM 620Nm
ET: 11.56

http://www.mickey-garage.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 10:50 
Offline

Dołączył: wtorek, 6 lipca 2004, 16:51
Posty: 1950
Lokalizacja: Płn-wsch od Warszawy
Judge_Dread napisał(a):
Nie pamietam juz gdzie, ale byly np briefingi co 2h chyba w Rudnikach ten system mozna przetestowac ale to ma racje bytu przy 2 dniowych imprezach. Jednodniowe bez szans ilosc sprzeczek i awantur i kwestii "nie wiedziałem" nie do zliczenia.

myślałem o tym właśnie, sensownym rozwiązaniem jest możliwość wykonania na zawodach np. 3 serii po 2 przejazdy. Wtedy nie będzie koniecznosci stania po 6 godzin, nawet kiedy utrzymamy w eliminacjach podział street-moto-drag

_________________
'95 Yamaha XJ600; '63 MGB; '86 Chevy Blazer LT1; '03 vivaro; '05 Pug 407sw hdi

spiker
http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 14:03 
Offline

Dołączył: piątek, 15 września 2006, 12:39
Posty: 149
Lokalizacja: BRONX
Marlon napisał

Dread, my friend, może przyjazdy zawodników kiedy chcą to złe rozwiązanie, ale czekanie 6 godzin na pierwszy przejazd to też głupota.
Nie ma co porównywać 1/4 mili do innych dyscyplin, bo tam są np. precyzyjne harmonogramy czasowe, trzymane co do minuty (w teorii w rajdach tak jest), w wyścigach płaskich czy górskich też bez wielkiej kraksy na torze można ustalić +- 10 minut kto kiedy pojedzie.
Nagród dla ktorych warto jechać to nie ma właściwie nigdzie, ale puchary jednak zwykle występują :lol:

zawodnik może sobie przyjechać późno, a wtedy np. będzie miał 1 przejazd eliminacyjny... albo nie zdąży wykonać ani jednego. To wynika jedno z drugiego. Wtedy może mieć tylko do siebie pretensje.

Ja jestem za maksymalnym mieszaniem klas w eliminacjach, pod warunkiem że jak ktoś zaliczy np. ustalone 5 przejazdów to jedzie na parking i nie dyskutuje... z tym bywało różnie, ale wciąż uważam że to dobra formuła, jeśli wszyscy będziemy dbali o porządek.
Albo jeszcze ciekawiej - następujące po sobie maksymalnie 2 przejazdy, potem obowiązkowo przejazd przez parking (i kolejkę zawodników).
Wszyscy - bo Wy, zawodnicy, tworzycie impreze i między sobą też powinniście sie pilnować.
Spróbowałbym tej formuły w Białej, tym bardziej że to dość kameralna impreza.


Mieszajcie klasy jak prognoza bez deszczu będzie wtedy czas na zmianę opon ustawienie procedury itp. ciągle mam ze sobą 2-gi komplet slików ,a nie mam jak testować
Ps. Ja byłem na 8 wystartowałem 15.50 bodajże czyli 8 h

_________________
Corsa 3.0 N/A ET 12.21


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 10:46 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 17 maja 2010, 17:49
Posty: 37
chciał bym jeszcze wyjaśnić sprawę końcowego podawania wyników, puchary wszyscy dostaną z podium a co do miejsca to chodziło o to że obwodnica była dla nas dostępna do godziny 20 (tak w dokumentach było) i tak mieliśmy opóźnienie ok 20min;/, niestety to jest ważna sprawa więc całą ceremonię musieliśmy przenieść na park maszyn. Przepraszam oficjalnie że tak wyszło

_________________
V Mazurski Moto Show 24 sierpnia 2014 Ełk
http://www.facebook.com/mazurskimotoshow
http://www.mazurskimotoshow.pl

https://www.facebook.com/events/634341066645333/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 11:34 
Offline

Dołączył: piątek, 15 września 2006, 12:39
Posty: 149
Lokalizacja: BRONX
Spoko tylko chodzi o to ,że tak wyszło przez w sumie parogodzinne przestoje a potem na hura :lol:

_________________
Corsa 3.0 N/A ET 12.21


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 14:42 
Offline

Dołączył: wtorek, 15 września 2009, 13:26
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Faktycznie organizacja tej rundy była nieco słabsza, ale to nie jest jakiś wielki problem po prostu specyfika rundy ulicznej. Najgorsze jest powolne wymieranie klas motocyklowych. W zeszłym roku w Ełku ścigało się 12 zawodników w najpopularniejszej klasie Moto Plus, w tym roku 2 (słownie:dwóch). Jedną z przyczyn dla której nie przyjeżdżają "amatorzy" jest prawdopodobnie podniesienie opłaty startowej. Próbowałem namówić do wyścigów znajomych z okolicy Ełku, ale na kwotę 90zł reagowali słowami "wolę zalać do pełna". Dla osób, które regularnie startują problem jest bardzo niska frekwencja i co za tym idzie brak jakichkolwiek nagród. Mnie osobiście wyjazd do Ełku kosztował 1200zł (paliwo 119oct, podtlenek, opona, dojazd itp.) a jak wiadomo w tym sporcie znalezienie sponsora to jak wygranie w totka. Wsparcie medialne zawodów SSS jest zerowe. Kiedyś ukazywały się wzmianki w Świecie Motocykli, relacje na Ścigacz.pl itp. Teraz wszystko wygląda na to, że ten sport umiera śmiercią naturalną. Z rozmów z zawodnikami wynika, że niewielu planuje starty w sezonie 2013. To moje spojrzenie na klasy motocyklowe, być może w klasach samochodowych jest zupełnie inna sytuacja.

_________________
#1 King of Moto 2010 #2 King of Moto 2011
#1 Moto Plus 2010 #2 Moto Plus 2011
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 14:58 
Offline
SSS TEAM

Dołączył: wtorek, 29 września 2009, 15:01
Posty: 741
Relacje na ścigacz.pl są cały czas.
Świat Motocykli najwyraźniej nie jest zainteresowany tematyką 1/4 mili.
Kiedyś Agnieszka pisała przy okazji startów Szajby.
Materiały z akredytacji - zdjęcia itp itd mam zawsze ja. Kwestia zgłosić się po to.
Każdy może napisać relację z imprezy ale ni każdy chce ją opublikować.

Obecna relacja na ścigacz.pl powinna ukazać się lada dzień. Od wtorku mają ją u siebie.
I nie zgodzę się że wsparcie medialne zawodów SSS - jest zerowe. Zobacz ile było relacji z Bemowa i zapowiedzi imprez na Bemowie... tam akredytacją zajmowało się SSS. Niestety zarówno na Częstochowie jak i w Ełku organizatorzy chcieli sami zająć się akredytacją.

Będzie dobrze. Ja też próbuje to ruszyć. Poprosiłam o zdjęcia i dane zawodników- tylko Ty przysłałeś - a to miała być taka minimalna promocja, później coś na portale motoryzacyjne, ale aby rzeźbić trzeba mieć z czego. Nie będę siedziała i wyciągała zdjęć z FB. Jak komuś zależy to wyśle... jak nie to nie... to jest ta druga strona medalu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 21:34 
Offline

Dołączył: wtorek, 4 października 2011, 20:12
Posty: 18
Zgodzę się z Czex - em w 200% Kilka lat do tyłu na zawodach było nas ok. 350 zawodników. W tym roku w jednej klasie np: street rwd jest 12-14 ( Rudniki ) kiedyś w jednej klasie było 40-50 - ciu, a nawet wiecej. Trzeba powiedzieć faktycznie że ten sport umiera pomalutku. Ja osobiście patrzę z perspektywy 8- lat ( 2004r. -moje pierwsze zawody w 1/4 mili) każda relacja opisana i sporo zdjęć w numerach takich jak GT. W tej chwili tego nie ma... i czego jeszcze nie ma ? np: kompletu opon za wygraną generalkę (główna nagroda Dunlop - jeszcze pare lat wstecz..... ) Co do kosztów - nie jest to tania zabawa dla tych którzy chcą sie liczyć w ścisłej czołówce. Myślę że dobrze że wogóle jeszcze coś sie kręci w tym sporcie, że można sie spotkać, pogadać, spędzić miło czas i powalczyć o jeszcze lepszy czas.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 21:51 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 18:44
Posty: 29
Ja również zgadzam sie z kolegami. Jest coraz gorzej. A organizatorzy patrzą na to z przymrużeniem oka i mówią że będzie dobrze. Kiedyś były nagrody pieniężne i rzeczowe teraz nie ma. I jest to argumentowane że brak jest zawodników ale ja sie pytam jak maja być skoro to idzie w duł a nie do góry. Tylko z roku na rok droższe starty są. Ja sie bardzo poważnie zastanawiam czy w przyszłym roku będę startował, skoro ja mam raptem dwóch lub trzech przeciwników to czy to ma sens. Tylko to trzyma nas że można się spotkać i pobawić trochę. A niestety media i sponsorzy poszli w drift i tego jest wszędzie pełno. Wiec coś z tym trzeba zrobić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: sobota, 25 sierpnia 2012, 16:28 
Offline

Dołączył: środa, 25 kwietnia 2012, 18:59
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Ja proponował bym wprowadzić coś w stylu klasy street dla motocykli do750 i do 1000cm (żadnych długich wahaczy itp) Co pytałem każdego znajomego czy wystartuje to słyszę "nie mam odpowiedniego sprzętu itd." Klasa Moto na razie jest w miarę osiągalna dla przysłowiowego człowieka z ulicy (ale pamiętam jak mój kolega Łukasz Wieczorek się wściekał że nie może objechać jakiegoś gościa z długim wahaczem i ciągle jest drugi, chyba 2010r.) To bardzo zniechęca ludzi (zwłaszcza amatorów) Mój inny kolega pojechał na Bemowo 2012r (nową Hondą 1000RR) i stwierdził że nie ma sęsu dalej się w to bawić. Ja osobiście także nie mam zwykłego drogowego motocykla (waga 165kg moc jedyne 112KM) żadnej dłubaniny w silniku itd. Jest to moja zabawka na tor. Ale nawet techniką nie prześcignę chłopaków na 750, wiem to ale bawię się do końca (generalka będzie chyba 3 miejsce na ten rok :) ) Przyszły rok stoi z wielkim znakiem zapytania. Kosztów w sumie w "zwykłym motocyklu" to prawie nie ma. Mnie runda kosztuje w granicach 200-300 (oczywiście z dojazdem na miejsce) Ja jestem za wprowadzeniem zakazu pewnych modyfikacji w klasach Moto i Moto Plus, aby nie zniechęcać (amatorów) początkujących którzy chcieli by spróbować swoich sił (z reguły wygląda to tak że przyjedzie jeden raz wystartuje i już wie że nie mam najmniejszych szan).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: niedziela, 26 sierpnia 2012, 11:30 
Offline

Dołączył: piątek, 21 sierpnia 2009, 21:08
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków / Mickey Garage
90zł to są dwa bilety do kina i to bez popcornu, w samochodowych klasach streetowych tez odstraszają streetowe pudełka mające w serii 45koni a na zawodach po 300 i na starcie każde koło idzie w inną strone wyciągając te streetowe wahacze ze streetowego nadwozia ;)

_________________
C20LET 535KM 620Nm
ET: 11.56

http://www.mickey-garage.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: niedziela, 26 sierpnia 2012, 13:35 
Offline

Dołączył: czwartek, 10 czerwca 2004, 03:57
Posty: 1583
Panowie moze zrobmy 200 klas by kazdy jechal w swojej, start po 250 zl od osoby i gwarantuje ze kazdy dostanie pucharek za pierwsze miejsce.

_________________
Obrazek
Corling Łukasz Snoch
ul. Dominiki 10
03-604 Warszawa

tel. 507 021 880
@ lukasz.snoch[at]post.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: niedziela, 26 sierpnia 2012, 17:45 
Offline

Dołączył: piątek, 21 sierpnia 2009, 21:08
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków / Mickey Garage
ja bardziej mialem na mysli mniej, fun i profi (zeby drag niekojarzyl sie z wydmuchanymi autami) to moze w fun wymiana wydechu oraz chip zachecila by wiecej nowych osob do scigania sie a do profi wszystko co przekroczyło zdrowy rozsadek.

_________________
C20LET 535KM 620Nm
ET: 11.56

http://www.mickey-garage.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: niedziela, 26 sierpnia 2012, 22:02 
Offline

Dołączył: poniedziałek, 17 maja 2010, 17:49
Posty: 37
hej, pragnę zwrócić uwagę iż potrzebuję dane osób do pucharów jak i do przelewów za nagrody na razie mam tylko trzy osoby, a od 1 do 9 mam zaplanowany urlop
więcej info na adam@mazuryinfo.com

_________________
V Mazurski Moto Show 24 sierpnia 2014 Ełk
http://www.facebook.com/mazurskimotoshow
http://www.mazurskimotoshow.pl

https://www.facebook.com/events/634341066645333/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: III runda Mazurski Moto Show
PostNapisane: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 16:54 
Offline

Dołączył: środa, 25 kwietnia 2012, 18:59
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Judge_Dread napisał(a):
Panowie moze zrobmy 200 klas by kazdy jechal w swojej, start po 250 zl od osoby i gwarantuje ze kazdy dostanie pucharek za pierwsze miejsce.


Nie dosłownie mi o to chodziło. Aby zwiększyć frekwencję w kasach moto (zwłaszcza tych osiągalnych dla przysłowiowego ulicznika), wystarczy wpisać poprawkę do regulaminu, oraz jakoś zachęcić (marketing) ludzi z zewnątrz (z ulicy) że można się sprawdzić (legalnie), konkurować i zdobywać nagrody (a nie mandaty jak Policja zatrzyma takiego delikwenta). Wiele osób jara się startem z świateł (tylko że na ulicy). Jak widać było w Częstochowie i Ełku (motocyklistów nie brakowało, ale żaden chętny bo z góry założenie że nie ma najmniejszych szans). W tym roku startowałem w Dajtkach i w klasie było kilku miejscowych (2 x R6 i inne 600-ki, jak dobrze pamiętam 7 czy 8 motocykli). Co prawda był tam wielki bałagan organizacyjny, ale jakoś motocykli było znacznie więcej niż na imprezach organizowanych prze SSS. Warto nad tym pomyśleć w przyszłym sezonie wprowadzając zmiany do regulaminu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron